l. Apanavičienė V. Palčinskaitė: reikšmingiausias apdovanojimas – mano skaitytojai

Poetė V. Palčinskaitė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Kultūros dienraštis „Draugas“

VIOLETA PALČINSKAITĖ – poetė, dramaturgė, scenaristė, didžiąją savo kūrybos dalį paskyrusi mažajam skaitytojui ir žiūrovui. Su jos eilėmis užaugo ne viena skaitytojų karta. Poetė yra išvertusi gausybę garsių pasaulio rašytojų ir tautosakos kūrinių vaikams. Taip pat parašiusi ne vieną scenarijų lietuviškiems filmams, yra sukūrusi ir miuziklą mažiesiems, o jos pjeses-pasakas stato ne tik šalies, bet ir užsienio teatrai.

Garsi poetė, dramaturgė, trisdešimties knygų autorė V. Palčinskaitė prieš ketvertą metų išleido atsiminimų knygą „Atminties babilonai, arba aš vejuos vasarą”, nors buvo tvirtai sau pažadėjusi niekada nerašyti memuarų. 2019-aisiais išleido dar vieną – „Paslapties babilonai, arba aš tau siunčiu labų dienų“ (abiejų leidykla – „Tyto alba“).

Daugiau skaitykite: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-04-28-v-palcinskaite-reiksmingiausias-apdovanojimas-mano-skaitytojai/175563