Lapkričio 12–15 d.: Šiaurės šalių literatūros savaitė Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai renginys, kai sutartu laiku Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, mokyklose, ikimokyklinio ugdymo ir kitose kultūros ir švietimo įstaigose vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šis jau trečią dešimtmetį įgyvendinamas kultūros projektas kasmet įtraukia daugiau nei 2000 institucijų iš viso Šiaurės ir Baltijos regiono. Šiais metais Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – gimtadienis. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia prisijungti prie didelio būrio skaitytojų, švęsti kartu ir dalyvauti skaitytojų šventovėje vykstančiuose skaitymuose ir dirbtuvėse!

Priešmokyklinio amžiaus vaikus ir pirmos klasės mokinius kviečiame į švedų rašytojo Sveno Nordkvisto knygos „Petsono tortas“ skaitymus. Apie ką ši knyga? Senukas Petsonas ir jo katinas Findusas per kiekvieną Finduso gimtadienį, švenčiamą bent tris kartus per metus, kepa blynų tortą. Tik šįkart prieš ruošiant šį gardėsį teks sutaisyti dviračio padangą, surasti dirbtuvės raktą ir net pabaidyti kaimynystėje gyvenantį piktą bulių.

Drauge su mažaisiais skaitytojais aptarsime knygos turinį ir iliustracijas, papasakosime apie Šiaurės šalis ir jų literatūrą, darysime nuotaikingas gimtadienio kepurėles!

Į skaitymus kviečiame ankstyvais rytais 10 val. lapkričio 12, 14 ir 15 dienomis. Grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba telefonu (8 5) 239 8561.

Trumpai apie renginį

Data lapkričio 12, 14 ir 15 d.
Laikas 10 val.
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt  arba telefonu (8 5) 239 8561