LEU skelbia trumposios prozos konkursą „Mano miesto paslaptis“

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) trečią kartą skelbia X–XII klasių moksleivių trumposios prozos konkursą.

Anetos Anros iniciatyva organizuoti konkursai „Gyvenimas – tai sapnas“ (2013) ir „Mano laisvė“ (2014) sulaukė didelio moksleivių dėmesio. Vieni moksleiviai apsakymus siuntė patys, kitus paskatino mokytojai. LEU leidykla išleido du moksleivių kūrybos almanachus, kurių skaitmeninį formatą galima rasti LEU puslapio paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“. Pirmajam konkursui skirtame leidinyje publikuota trylika geriausių apsakymų, antrajam – septyniolikos autorių kūriniai.

Visiems kūrybingiems moksleiviams skelbiame naują konkursą, kurio tema – „Mano miesto paslaptis“. Nesvarbu, gyvenate didmiestyje ar kaime, užmiestyje ar tarp žemės ir dangaus: miestas – tai jūsų fantazija. Galbūt jūsų kaimynystėje gyvena paslaptingas žmogus, o gal palėpėje vaikšto šmėklos? Galbūt kuri nors miesto gatvė apgaubta paslaptinga istorija, o gal paslaptys, apsimetusios paukščiais, sklando miestelio stogais? Gal už kampo vyksta paslaptingi susitikimai, apie kuriuos žinote tik jūs? Radote slaptus raštus, kuriuose aprašyti paslaptingi praeities ar ateities nuotykiai? O gal jūs gyvenate kaimelyje, kuris vidurnakčiu pavirsta dideliu megapoliu? Istorijas galite kurti ir apie miestą, kuris egzistuoja tik jūsų vaizduotėje.

Konkurso komisija tikisi sulaukti ne esė, o apsakymų ir novelių, t. y. pasakojimų su išvystytu siužetu, personažais ir jų charakteriais. Rašykite fantastinius ar realistinius kūrinius – viskas jūsų vaizduotės valioje!

Konkurso sąlygos

Konkurse gali dalyvauti X–XII klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

Dalyviai konkursui pateikia vieną kūrinį.

Kūrinys  turi būti  nepublikuotas ir neskelbtas interneto tinklalapiuose.

Dalyviai nurodo mokyklą, klasę, kontaktinį telefono nr., el. pašto adresą.

Kūrinys turi neviršyti 15 tūkstančių ženklų (skaičiuojant su tarpais). Minimalus ženklų skaičius neribojamas.

Kūriniai privalo būti parašyti lietuvių kalba.

Kūrinius siųsti iki birželio 1 dienos el. paštu prozoskonkursas@leu.lt.

Pirmosios vietos laimėtojui atiteks 150 eurų piniginis prizas.

Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojams – po 100 eurų.

Autorius, kurių kūriniai pateks į specialiai šiam konkursui leidžiamą almanachą, apdovanojimų dieną bus pakviesti nemokamai apsilankyti Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje (ekskursijoje) „Ekspedicija į teatro vidų“. Aktorė Aušra Pukelytė parodys nematomą teatro pusę. Pamatysite, kaip montuojamos dekoracijos, kaip dirba teatro kostiumininkės, siuvėjai, grimuotojai, apšvietimu besirūpinantys žmonės, galėsite pasimatuoti teatrinius kostiumus, užsukti į aktorių grimo kambarius. Ekskursijos pabaigoje Didžiojoje teatro salėje išvysite spektaklį pagal „Giesmių giesmės“ tekstus, kuriame jums atsivers visa teatro „virtuvė“. Nusileidę į požemius išgirsite Valstybinio jaunimo teatro pastato istoriją.

LEU padengs kelionės išlaidas visiems į spektaklį (ekspediciją) atvyksiantiems konkurso laimėtojams.

Konkurso nugalėtojus rinks kompetentinga komisija: VU Filosofijos katedros doktorantė Aušra Kaziliūnaitė; dramaturgė, „AVaspo poetry“ atlikėja ir audiovizualinės poezijos festivalio TARP rengėja Gabrielė Labanauskaitė; rašytojas Herkus Kunčius; muzikantas ir poetas Domantas Razauskas; rašytojas Alvydas Šlepikas; filosofė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė ir LEU Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova; Lituanistikos fakulteto dekanė ir Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Žydronė Kolevinskienė. Konkurso idėjos autorė ir koordinatorė – menotyrininkė ir dramaturgė Aneta Anra.

Visą informaciją apie konkursą rasite LEU internetinėje svetainėje ww.leu.lt ir Facebook paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“.

Į klausimus LEU atsakys el. paštu prozoskonkursas@leu.lt.

Atsakyti