Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 piliakalnių

Šiemet, liepos 6-ąją, 21 val. minint Lietuvos piliakalnių metus „Tautiška giesmė“ bus giedama net nuo 100 piliakalnių įvairiose mūsų valstybės vietose.

Tiesa, ruoštis šiai Lietuvos valstybės dienos šventei kviečiama jau dabar. Balandžio 22 dieną „Mes Darom” vajaus rengėjai kviečia drauge sutvarkyti šiuos piliakalnius.

100 piliakalnių pasirinkta ne tik dėl to, kad šie metai – Lietuvos piliakalnių metai. Artėja valstybės šimtmetis. Vieningas „Tautiškos giesmės“ giedojimas nuo 100 Lietuvai svarbių piliakalnių gali būti puikia pirmąja 100-mečio šventės gaida. Juk būtent ta vieninga giesmė liepos 6-ąją jau tapo išskirtiniu būdu švęsti Valstybės dieną“, – teigia „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ sumanytojas Raimundas Daubaras. Piliakalnius, ant kurių bus giedama „Tautiška giesmė“ atrinko Lietuvos savivaldybės. Buvo siekiama atsižvelgti į istorinę jų reikšmę, taip pat į tai, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų ne mažiau kaip vienas šiame renginyje dalyvaujantis piliakalnis. Iš viso Lietuvoje šių pagoniškos kultūros  vertybių priskaičiuojama apie 840, o jų tankumas mūsų šalyje yra vienas didžiausių pasaulyje.

Atrinkti piliakalniai iki liepos 6-osios bus pažymėti tam skirtame interneto puslapyje, kur žmonės turės galimybę užsirašyti ir rengti bendrą tautinės giesmės giedojimą su gimine, draugais ar bendruomene. Kiekvienas atrinktas piliakalnis turės ir savo „Tautiškos giesmės“ šauklį – žymų to krašto asmenį, visuomenės veikėją ar bendruomenei nusipelniusį žmogų, kuris užduos pirmąją gaidą vieningam giedojimui.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ ne tik giedojimu liepos 6-ąją, bet ir bendradarbiauti tvarkant vietas, kuriose giesmė skambės šiemet. Juk iš tiesų pilietiški esame ir savo kraštą mylime ne tik vieną dieną, tačiau visą laiką. Būtent dėl to net neabejoju, kad balandžio 22 dieną „Darom“ vajaus metu piliakalniuose žmonių tikrai netrūks“,- teigė „Darom 2017“ vadovė Kristina Baranovaitė.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ gimė prieš aštuonerius metus, kai buriuotojai, „Tūkstantmečio odisėjos“ metu jachta „Ambersail“ apsukę Žemės rutulį ir aplankę pasaulio lietuvių bendruomenes, pakvietė visus tautiečius švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį vieningai vienu metu giedant tautišką Lietuvos giesmę. Šis nepaprastas sumanymas, palaikomas pilietiškų žmonių, įstaigų ir veiklių bendruomenių jau tapo mūsų laikų papročiu ir neatsiejama Lietuvos tapatybės dalimi.

Kauno diena