Lietuvių kalbos egzaminas Peterburge

Pirmą kartą net 26 lietuviškai savaitgaliais besimokantys peterburgiečiai laikė lietuvių kalbos lygių testą. Laikiusieji – ir vietos lietuviai, ir save tokiais lankantys, bet kalbos vaikystėje nemokyti, ir peterburgiečiai, turintys draugų Lietuvoje bei pamilę Lietuvą. Jie sekmadieniais renkasi lietuvių kalbos pamokas, o dabar nusprendė pasitikrinti savo žinias. Jauniausia kursų lankytoja tą dieną atšventė keturioliktąjį gimtadienį.
Lietuvių kalbos lygių testas (LKLT) – tai JAV lietuvių idėja, formalus žinių patikrinimas pagal tarptautinius reikalavimus, kai kalba yra ne gimtoji ir jos mokomasi už Lietuvos ribų. Testą Kazickų šeimos fondo iniciatyva bei LR švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu sudarė VU Lituanistinių studijų katedra, jo tikslas – pagal pasaulyje pripažintą metodiką patikrinti ir įvertinti testo dalyvių lietuvių kalbos žinias. Išlaikiusieji lygių egzaminą gaus Lituanistinių studijų katedros pažymėjimą, nurodantį, kokiu lygiu moka lietuvių kalbą.
Dar viena proga pasidžiaugti mokytojų Apolinijos Kalniūtės ir Irinos Pervušinos darbu „Lietuvių namuose“ Petrapilyje.

Dainius Numgaudis, LR generalinis konsulas Sankt Peterburge
fb