Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje varžysis pusantro šimto mokinių

Kovo 16–18 dienomis Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje (S. Nėries g. 5) vyks lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškųjų mokyklų mokiniams. Olimpiadoje dalyvaus daugiau nei 150 mokinių iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos ir Vokietijos. Olimpiados atidarymas vyks kovo 16 d., ketvirtadienį, 16 val.
Mokiniai atliks rašymo ir kalbos vartojimo, kalbėjimo ir meninio skaitymo užduotis, rašys esė. Jų darbus vertins Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai, lietuvių kalbos mokytojai, valstybinės kalbos inspekcijos darbuotojai.

„Anykščiai − lietuvių kultūros židinys, tad šių metų lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai šį miestą pasirinkome visiškai neatsitiktinai. Dešimtys garsių anykštėnų paliko pėdsaką mūsų šalies kultūros istorijoje, čia gyveno ir kūrė tokie žmonės, kaip Antanas Baranauskas, Antanas Vienuolis, Jonas Biliūnas ir daugelis kitų. Neabejojame, kad kultūros paveldu alsuojanti Anykščių aplinka įkvėps visus jaunuosius šios lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados dalyvius“, − sakė vienas iš olimpiados organizatorių, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus vedėjas Gediminas Beresnevičius.

Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus yra paskelbęs Lietuvių kalbos kultūros metais siekdamas ugdyti visuomenės kalbinį sąmoningumą, skatinti taisyklingos kalbos įgūdžių formavimąsi, sudaryti geresnes galimybes neformaliam lietuvių kalbos mokymui. Anykščiuose vyksianti lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada yra vienas iš šiems metams įprasminti skirtų renginių.

„Ypač džiugu, kad olimpiada pritraukia gausų būrį dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių bei Vokietijos lietuviškų mokyklų. Kol lietuvių kalba mylima ir puoselėjama tiek mūsų šalyje, tiek kitose valstybėse, išeivių šeimose ir bendruomenėse, jos laukia pačios šviesiausios perspektyvos“, − teigia viena iš renginio organizatorių, Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Dangira Nefienė.

Tris dienas truksiančioje lietuvių kalbos šventėje olimpiados dalyvių lauks ne tik rungtys, bet ir įdomi edukacinė bei kultūrinė programa. Mokiniams rengiamos vakaronė-kūrybinės dirbtuvės su aukščiausią mėgėjų meno apdovanojimą Lietuvoje, 2016 m. „Aukso paukštę“ pelniusiu Troškūnų teatro „Mes“ kolektyvu (vad. Jolanta Pupkienė), taip pat ekskursija po Anykščius, specialus seminaras mokytojams. Olimpiados nugalėtojai bus apdovanoti šeštadienį, kovo 18 d. vyksiančios uždarymo ceremonijos metu. Jos pradžia − 10.30 val.

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Anykščių savivaldybė, Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla. Renginį remia Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus universitetas, Vilniaus kolegija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Valstybinė kalbos inspekcija bei akcinė bendrovė „Lifosa“.

„Sėkmingai ateities Lietuvai kurti būtini pačių įvairiausių sričių specialistai. Vis dėlto, esame įsitikinę, kad valstybės klestėjimo pagrindą sudaro pagarba gimtajai kalbai ir jos kultūrai. Todėl džiaugiamės jau ne vienerius metus prisidėdami prie šios olimpiados organizavimo, kuri, neabejojame, yra itin veiksmingas būdas šią pagarbą skiepyti jaunajai kartai“, − pažymėjo Jonas Dastikas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Anykščiuose prasidedanti Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada šiemet rengiama jau VIII kartą. Kasmet tokios olimpiados sutraukia apie 160 mokinių iš Lietuvos ir užsienio šalių.
Bernardinai.lt