Lietuvių literatūros klasikos kūrinius dabar rasite ir portale „ePaveldas“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka papildė portalą „ePaveldas“ lietuvių literatūros klasikos kūriniais, kuriais teisėtai ir nemokamai gali naudotis visuomenė. Mokytojams ir mokiniams sukurtos galimybės lengviau naudotis klasikos kūriniais ugdymo procese.

Pagal „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ sąrašą buvo atrinkti kūriniai, skirti suskaitmeninti; buvo deramasi su autoriaus, autorių teisių paveldėtojais, dailininkais, pasirašomos autorinės licencinės sutartys dėl kūrinių skaitmeninimo ir neterminuoto jų patalpinimo portale www.epaveldas.lt. Per metus suskaitmenintos 103 naujos knygos ir konvertuotos į EPUB, MobiPocket, PDF, HTML, TXT formatus.

Portale dabar galima rasti 1525 knygas, sugrupuotas pagal atskirus laikotarpius.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamą projektą „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę – turinio plėtra 2“ iš dalies finansuoja iš Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos administruojamos Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos.

Lina Mačiulienė,
Informacijos išteklių departamento
Skaitmeninimo skyriaus vadovė,
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
upc_violet