Lietuvoje vieši pasaulio lituanistinių mokyklų mokytojai

Vilniuje prasidėjo tris dienas truksiantis užsienio lietuvių neformaliojo švietimo įstaigų mokytojų sambūris „Mokytojo vaidmuo lituanistiniame švietime užsienyje“. Jame dalyvauja lituanistinių mokyklų mokytojai iš Argentinos, Urugvajaus, Australijos, Egipto, Prancūzijos, Islandijos, Čekijos, JAV ir kitų šalių. Dalykinį seminarą ir edukacinę programą jiems surengė Švietimo ir mokslo ministerija.

„Lituanistinių mokyklų vaidmuo – itin svarbus ir užsienyje gyvenantiems lietuviams, ir mums, pasilikusiems Lietuvoje. Jūs telkiate po pasaulį pasklidusius lietuvius ir jų vaikus, palaikote ir stiprinate jų ryšius su Lietuva. Tai, kad užsienio šalyse gyvenantys lietuvių vaikai moka lietuvių kalbą, žino savo tėvynės istoriją ir kultūrą, o suaugę panori sugrįžti į Lietuvą yra jūsų, o gerbiami mokytojai, nuopelnas“, – sveikindama sambūrio dalyvius sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Per seminarą lituanistinių mokyklų mokytojams ir lietuvių bendruomenių švietimo tarybų pirmininkams bus pristatyta nauja lietuvių kalbos ir literatūros programa 1–10 klasėms, mokymo priemonės, skirtos lituanistiniam ugdymui, internetinio A2 mokėjimo lygio lietuvių kalbos mokymo kursas suaugusiesiems ir kt. Numatyta ekskursija į Anykščius, Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinį ir kt.

Logo-SMM

Atsakyti