Lietuvos kino klasikos savaitgalis visiems pasaulio lietuviams

Globali Lietuva - Global Lithuania nuotrauka.

Birželio 1–3 d. pirmą kartą Lietuvos kino centras organizuoja restauruotos lietuvių kino klasikos savaitgalį ne tik Lietuvos kino teatruose, bet skaitmeninėje erdvėje, kad filmai būtų prieinami bet kuriame pasaulio kampelyje.

Kino teatras internete EPasaka – namų kino teatras savo internetinėje platformoje šį penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nemokamai rodys dešimties nacionalinio kino paveldo filmų, kuriuos per kelerius metus yra restauravęs Lietuvos kino centras, rinkinį.

„Lietuvių kino klasika turi būti prieinama, matoma ir žiūrima. Šiandien pristatomi filmai yra aukščiausios vaizdo ir garso kokybės, restauruoti savo srities ekspertų ir prie filmo savo laiku dirbusių klasikų, viso to rezultatas yra vertinamas visame pasaulyje, kur pristatoma mūsų kino tradicija. Pirmasis „Lietuvių kino klasikos savaitgalis“ sulaukė palaikymo iš kino teatrų ir visuomenės, tad nutarėme pakviesti filmus žiūrėti ir su kino tradicija susipažinti taip pat viso pasaulio lietuvius, jų artimuosius bei draugus, kad ir kur jie gyventų – visi filmai platformoje turės ir angliškus subtitrus“, – sako Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė.

Be šalies kino teatrų programose rodomų filmų „Adomas nori būti žmogumi“ (rež. V. Žalakevičius, 1959 m.), „Niekas nenorėjo mirti“ (V. Žalakevičius, 1966 m.), „Jausmai“ (rež. A. Dausa ir A. Grikevičius, 1968 m.), „Gražuolė“ (rež. A. Žebriūnas, 1969 m.), „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas, 1974 m.), „Maža išpažintis“ (rež. A. Araminas, 1971 m.), „Skrydis per Atlantą“ (rež. R. Vabalas, 1983 m.) ir „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (rež. R. Banionis, 1990 m.), „ePasaka.lt“ platformoje žiūrovai taip pat galės rinktis pamatyti režisieriaus Marijono Giedrio istorinę dramą „Herkus Mantas“ (1972 m.) ir Almanto Grikevičiaus filmą „Sadūto tūto“ (1974 m.).

Informacijos šaltinis: https://www.facebook.com/GlobaliLietuva/?hc_ref=PAGES_TIMELINE