Lituanistinio švietimo mokytojo premija paskirta Londone gyvenančiai Alvijai Černiauskaitei

aut.. „Švietimo naujienos“

2018 metų lituanistinio švietimo metų premija skirta Londono darželio-mokyklos „Obelėlė“ direktorei ir mokytojai Alvijai Černiauskaitei.

A. Černiauskaitė, Vilniaus universitete yra įgijusi tiksliųjų mokslų srities mokytojo kvalifikaciją, vėliau baigusi magistro studijas Londono South Bank universitete. Apsigyvenusi Londone 2007 m. įkūrė darželiui-mokyklą „Obelėlė“. Mokyklos veiklą yra įvertinusi ir Jungtinė Karalystė. Mokyklai-darželiui „Obelėlė“ du kartus suteiktas Londono Newham savivaldybės kokybės įvertinimo sertifikatas.

Lietuvos metų mokytojo premijos analogu A. Černiauskaitė įvertinta už aktyvią ir kūrybišką lituanistinio švietimo veiklą, tautinių vertybių diegimą mokykloje ir lietuvių bendruomenėje, ryšių su Lietuva stiprinimą. 2018 metais ji išrinkta Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos Švietimo komisijos pirmininke.

Mokytoja Alvija skaito paskaitas ir veda mokymus tėvams ir mokytojams apie specialiųjų poreikių vaikų ugdymą ir kt. Mokytojos parengtą smurto prieš vaikus atpažinimo ir reagavimo į jį mokymo priemonę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra rekomendavusi Lietuvos ugdymo įstaigose.

A. Černiauskaitė – aktyvi pasaulio alytiškių bendruomenės narė, 2018 metais paskelbta Alytaus ambasadore Jungtinėje Karalystėje. Jos iniciatyva Alytuje pradėtas sodinti Pasaulio alytiškių skveras. Mokytoja Alvija taip pat aktyviai dalyvavo steigiant Lietuvybės centrą Alytuje, kurį gali lankyti iš užsienio sugrįžę lietuvių vaikai.

Planuojama, kad lituanistinio švietimo mokytojo premija A. Černiauskaitei bus įteikta Lietuvoje Kovo 11-ąją, teikiant ir Lietuvos metų mokytojų premijas.

Premiją Švietimo ir mokslo ministerija teikia antrą kartą. Lituanistinio švietimo mokytojo ar dėstytojo premija įsteigta Lietuvos Vyriausybės 2016 m. nutarimu. Per metus gali būti skiriamos dvi premijos. 2018 m. nutarta skirti vieną premiją, kurios dydis – 50 bazinių socialinių išmokų (1900 Eur).

Pirmuoju laureatu 2017 metais buvo išrinktas Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir lietuvių kalbos dėstytojas prof. Vidas Kavaliauskas.

Informacijos šaltinis: http://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/lituanistinio-svietimo-mokytojo-premija-paskirta-londone-gyvenanciai-alvijai-cerniauskaitei