Lituanistų laukia 24-oji Jono Jablonskio konferencija

Maloniai kviečiame visus lituanistus 2017 m. rugsėjo 29 d. dalyvauti Lietuvių kalbos institute vyksiančioje 24-oje tarptautinėje mokslinėje JONO JABLONSKIO konferencijoje „SKAITMENINIAI KALBOS IŠTEKLIAI, JŲ PLĖTROS KRYPTYS IR PANAUDOS GALIMYBĖS“, kuri atvers kalbos kelio į skaitmeninių technologijų pasaulį problemas ir perspektyvas.

Ar galėsime kalbėtis su kompiuteriais lietuviškai? Kokios naujausios balso sinteze grįstos paslaugos puikiai naudojamos kasdien ir kokios galėtų atsirasti artimiausioje ateityje? Kokie dar likę neišspręstiuždaviniai ir kaip filologai galėtų padėti informatikams juos spręsti? Kaip elgtis mums, keliems milijonams lietuvių, kad neišnyktume daugiau kaip 7 milijardų rašančiųjų ir šnekančiųjų žmonių bei ateinančių išmaniųjų mašinų okeane? Kokias numatoma sukurti naujas lietuvių šneka valdomas paslaugas mobiliajai elektroninei terpei – išmaniesiems mobiliesiems telefonams, planšetėms, išmaniesiems laikrodžiams, robotams? O ar jau girdėjote apie neuronines mašininio vertimo sistemas, kurios kartais verčia geriau už vidutinišką vertėją? Visa tai ir daugiau – 2017 m. rugsėjo 29 d.

Konferencija kviečia drąsiai įsitraukti į diskusijas tiek įvairių sričių tyrėjus, tiek informacinių technologijų kūrėjus, tiek visus kalbos vartotojus, kuriems rūpi kitoks požiūris į kalbą, svarbi kalbos ateitis, plėtra ir sąsajų su informacinių technologijų pasauliu galimybės bei problemos, įdomus skaitmeninės rinkos kūrimas.

 

Konferenciją organizuoja Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centras ir Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedra.

Daugiau informacijos: http://www.jablonskio-konferencija.flf.vu.lt/lt/

Plačiau apie renginį

Jablonskio-konferencija_programa

LKI