LLTI premija už kūrybiškiausią metų knygą įteikta kovo 12 d.

Vasario 23 d. jubiliejinėje Vilniaus knygų mugėje Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) mokslininkai aptarė išrinktą Kūrybiškiausių 2018-ųjų metų knygų dvyliktuką ir paskelbė 17-ąjį LLTI literatūrinės premijos laureatą. Už eilėraščių knygą „Įtrūkusios mėnesienos“ (leidykla „Odilė“) apdovanojimas šiemet skiriamas Kornelijui Plateliui. Premijos įteikimo iškilmės vyko kovo 12 d., 11 val., Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto (Antakalnio g. 6) konferencijų salėje. 
LLTI literatūrinės premijos komisijos pirmininkės dr. Jūratės Čerškutės teigimu, Kūrybiškiausių knygų dvyliktuko rinkimai – tai kasmetinė literatūros mokslininkų pastanga įvertinti praėjusius lietuvių literatūros metus, o atrinktas 2018-ųjų metų knygų tuzinas yra ir tradicinis, ir netikėtas: „Poezija labai stipri, kaip visada, tą liudija ir dvyliktuke esančios eilėraščių knygos. O prozos lauke, irgi kaip visuomet – normalaus romano paieškos – nuo klasikinės tradicijos per žaismę link žanrinio romano išbandymo.“ –
K. Platelio „Įtrūkusių mėnesienų“ išskirtinumas, anot LLTI mokslininkės dr. Dalios Satkauskytės, slypi su niekuo lietuvių literatūroje nesupainiojamame poeto balse. Literatūrologė taip pat išskiria epinio dainiaus laikyseną bei emocijų, ypač aistros, ir intelekto lydinį, kuris užčiuopiamas tiek kalbiniame, tiek teksto struktūros lygmenyje, persiklojančiuose dionisiškajame ir apoloniškajame praduose. K. Platelis – „Pasaulio kultūros ir drauge svaigios regimybės poetas. Iš regimybių jis  kartais geba ištraukti tikrovės esenciją – estetinę ar egzistencinę. Bet kartais tomis regimybėmis, taip pat ir vaidmenimis, balsais, tiesiog žaidžia, arba daro ir viena, ir kita tuo pat metu.“ D. Satkauskytės nuomone, „Įtrūkusios mėnesienos“ nuo kitų K. Platelio eilėraščių knygų skiriasi aštresniu skrodžiančiu regimybės peiliu, stipresniu dionisiškuoju pradu, gaivališkesniu poezijos džiaugsmu, į kurį skaitytojas, net ir neatpažindamas intertekstinių užuominų, skatinamas pasinerti.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premija įsteigta 2003 m. ir teikiama už praėjusiais metais išleistą šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinį. Laureatas slaptu Instituto literatūrologų vertinimo komisijos balsavimu yra išrenkamas iš dvylikos kandidatų, sprendimą patvirtinta Instituto direktorius. Esminis atrankos kriterijus – kūrybiškumas. Laureatas skelbiamas per Vilniaus knygų mugę, premija įteikiama Vileišių rūmuose minint kovo 11-ąją.)