LLTI šešiolikai įstaigų padovanos po 100 knygų

Mokykloms ar regionų kultūros centrams Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas dovanoja 100 knygų! O jų leidžiamos knygos –  tautosaka, literatūros, kultūros tyrimai – nesensta!

Švenčiant respublikos šimtmetį, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) skelbia akciją 100V16 – šešiolikai švietimo ir kultūros įstaigų padovanos po 100 knygų.

Šiuo metu LLTI sandėlyje sukaupta beveik 500 pavadinimų knygų, išleistų nuo 2004 metų. Kai kurie leidiniai jau tapę bibliografine retenybe: pavyzdžiui, prieš 14 metų išleisto „Girtuoklių dainų“ rinkinio su CD reikėtų ieškoti nebent antikvariate, tačiau kitų likutis dar pakankamai solidus: štai „Lietuvių patarlių ir priežodžių“ pirmojo tomo egzempliorių likę per šimtą.

„Kai kurios knygos išleistos senokai ir prekybininkai jas pamiršo. Tačiau patys tekstai nesensta, todėl norime leidiniais pasidalinti su skaitytojais. Juk knyga turi gyventi – knyga labiau gyvens kieno nors lentynoje negu sandėlyje“, – sakė LLTI vadybininkas Marijus Gailius.

Akcijos iniciatorės, LLTI direktorės Aušros Martišiūtės-Linartienės teigimu, institutas šia akcija tęsia šimtametę Vileišių rūmų tradiciją rūpintis lietuvių kultūros ir kalbos sklaida. „Kaip pagrindinis lituanistikos centras pasaulyje, jaučiame poreikį prisidėti prie atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimo pasidalinant su visuomene per daugybę metų sukauptu intelektualiniu įdirbiu“, – sakė instituto vadovė.

Dalyvauti šventiniame konkurse gali visos institucijos, įmonės ir įstaigos, kurių veikla susijusi su knyga – nuo bibliotekų ir mokyklų iki rajoninių kultūros centrų ir globos namų. Juridiniai asmenys, pageidaujantys papildyti savo fondą šimtu knygų, iki Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos  (gegužės 7 d.) kviečiami registruotis el. paštu 100V16@llti.lt.

Jeigu pretendentų bus daugiau negu šešiolika, laimėtojus LLTI administracija atrinks burtų keliu. Laimėtojų atstovai knygų rinkiniams atsiimti bus kviečiami atvykti į Vileišių rūmus Vilniuje kartu sudalyvaujant pažintinėje ekskursijoje.

Be to, LLTI kartu su Lietuvos nacionalinės kultūros centru socialiniuose tinkluose rengia ir „Šimtmečio akimirkų“ konkursą.

Bernardinai.lt