„Metų knygos rinkimai“: lapkričio mėnesio susitikimai su geriausių vaikų knygų autoriais

Naujienos iliustracijaNaujienos iliustracijaNaujienos iliustracija

Ar girdėjote, kad jau galite balsuoti už jums patikusias „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančias lietuvių autorių knygas? Penkioliktą kartą vykstančiais rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklią veiklą. O kad būtų lengviau išsirinkti, už ką balsuoti, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia vaikus į geriausių vaikų metų knygų skaitymus, kuriuose patys autoriai pristatys savo knygas.

Visą šiųmetiniuose „Metų knygos rinkimuose“ nominuotų lietuvių autorių knygų sąrašą rasite čia ›. Už labiausiai patikusią knygą balsuoti galima iki 2020 m. vasario 14 d. vienu iš trijų būdų: interneto svetainėje (iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus), el. paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius.

Lapkričio mėnesį vyks susitikimai su Vytautu V. Landsbergiu, Pauliumi Norvila, Tomu Dirgėla.

Lapkričio 11 d. 10 val. Vytauto V. Landsbergio knygos „Pūkis karalius“ pristatymas

Vieno garsiausių lietuvių vaikų rašytojo Vytauto V. Landsbergio sukurtas personažas lapiukas Pūkis – ne naujiena. „Pūkis karalius“ – jau septinta paveikslėlių knygų serijos mažiausiems skaitytojams „Pūkio pasakos“ knyga. Visas jas iliustravo Dalia Karpavičiūtė. Naujausioje serijos dalyje pasakojama, kaip Pūkis susapnavo, kad yra karalius, ir vos pabudęs užsinorėjo juo būti ir tikrovėje, ypač kad jam visi patarnautų ir duotų ledų. Išmoninga mama lapė vaiko norus sugeba pakreipti visą lapinų šeimą džiuginančia linkme. „Tikras karalius yra tas, kurio pavaldiniai irgi jaučiasi kaip karaliai“, – paaiškina ji. „Pūkis karalius“ išsiskiria švelniu žaismingumu, mažųjų psichologijos išmanymu, įtaigia netiesiogine didaktika.

Renginys skirtas 5–8 m. vaikams. Vaikų grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.

Lapkričio 20 d. 10 val. Pauliaus Norvilos knygos „Strykt pastrykt!“ pristatymas

Jaunas keturių poezijos knygų suaugusiesiems autorius vaikų literatūroje debiutavo smagia ir kiek ironiška paveikslėlių knyga „Strykt pastrykt!“, kuriai iliustracijas nupiešė Jurga Šulskytė. Kiškiui vieną dieną šauna geniali mintis parašyti knygą. Ir parašo. Apie ką? Ogi apie save! Tik niekas kiškio darbo nevertina – meškai knygoje per mažai bičių ir medaus, lapei mados, voveraitei iš viso nepatinka knygos be paveikslėlių… Negi triušio pastangos nueis šuniui ant uodegos, o gal jo knyga tiesiog dar nerado tikrųjų skaitytojų? Tai knyga apie literatūros pasaulio užkulisius, autorius ir skaitytojus užklumpančios negandos joje vaikams perteiktos linksmai ir suprantamai.

Renginys skirtas 5–8 m. vaikams. Vaikų grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.

Lapkričio 28 d. 10 val. Tomo Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ pristatymas

Tomas Dirgėla – gerai žinomas jaunosios kartos vaikų rašytojas, išgarsėjęs juokų ir žaismės nestokojančiomis knygomis. „Benas – sapnų siuvėjas“ – ne tik smagus, nuotykingas, bet ir rimties prieskoniais pabarstytas pasakojimas apie Beną, kurio gyvenimas vieną dieną apsiverčia aukštyn kojomis. Jam teks išmokti gyventi be tėvų, vien tik su seneliu, be to, jis sužino, kad nėra paprastas berniukas – turi išskirtinę galią stebuklinga adata susiūti nutrūkusius sapnus. Tai ypatingas, atsakingas ir labai svarbus darbas. Maža to, į adatą nusitaikė tikri nedorėliai, tad Benui teks įveikti daugybę išbandymų, kad atgautų adatą ir sutramdytų piktavalius. Laimė, jis ne vienas.

Renginys skirtas 8–12 m. vaikams. Mokinių grupėms būtina registracija el. paštu grupems@lnb.lt arba tel. (8 5) 239 8561.

Trumpai apie renginius

Diena Laikas Trukmė Vieta Renginys
Lapkričio 11 d. 10 val. 1,5 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a. Vytauto V. Landsbergio knygos „Pūkis karalius“ pristatymas
Lapkričio 20 d. 10 val. 1,5 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a. Pauliaus Norvilos knygos „Strykt pastrykt!“ pristatymas
Lapkričio 28 d. 10 val. 1,5 val. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a. Tomo Dirgėlos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“ pristatymas