Metų paskaita lituanistui

2018 m. gruodžio 28 d. Vilniaus universiteto Vinco Krėvės auditorijoje vyko tradicine tapusi Metų paskaita lituanistui, skirta ne tik užbaigti į praeitį nueinančius 2018-uosius – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio – metus, bet kartu pasidžiaugti prasmingais darbais, pasiektais laimėjimais ir pasisemti naujų įžvalgų ir idėjų.

Į šventinį renginį atvyko Lietuvos Respublikos Seimo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Ugdymo plėtotės centro atstovai, Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dėstytojai, Lietuvos ir užsienio mokyklų lietuvių kalbos mokytojai, išugdę lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinės kalbos olimpiadų prizininkus, jaunųjų filologų, tarptautinio epistolinio rašinio ir meninio skaitymo konkursų laimėtojus, rengę šalies lituanistų konferencijas, forumus ir kitus renginius, dalijęsi metodine patirtimi nacionaliniu lygmeniu.

Susirinkusius pasveikino Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanė prof. dr. Inesa Šeškauskienė ir Rudaminos meno mokyklos smuikininkų ansamblis. Jaunųjų smuikininkų atliekami kūriniai, kupini muzikinio alsavimo, vaikiškų svajonių ir fantazijų, dalyviams suteikė daug malonių emocijų. Mokinius paruošė smuiko klasės mokytoja Oksana Tunevič, solistams ir ansambliui akomponavo koncertmeisterė Milena Uscilienė.

Metų paskaitą „Mūsų stiprybė – kuriančioji tautos galia“ skaitė humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė Aušra Martišiūtė-Linartienė. Paskaitoje buvo akcentuojama kuriančio žmogaus ir žmogiškumo idėja. Dar kartą primintas Vydūnas ir jo idėjų aktualumas šiandien.

Renginio metu pasidžiaugta per metus nuveiktomis mokytojų prasmingomis veiklomis, naujai atrastomis erdvėmis, konkursų ir renginių gausa, dovanojant patirtį ir pažinimo džiaugsmą jauniems žmonėms. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė padėkojo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams už nuveiktus darbus lituanistikai puoselėti.

Informacijos šaltinis: https://www.upc.smm.lt/naujienos/lituanistai/metu-paskaita-2019.php