#MetųŽodis. Balsavimas prasidėjo: ką Jūs išrinksite?

Biurozauras, dergliava, gandragalviai ar bunkerininkai – kas iš šių bus 2017-ųjų #MetųŽodis? O koks turėtų būti Metų posakis: „Baikit, nemanau“, „Laikausi kaip… Gedimino kalnas“, „Nuolaidinė sąmonė“ ar…
Sausio 11 d. portale www.lzinios.lt prasideda balsavimas dėl 2017-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio. Siūlymai rinkimų komisijai buvo teikiami nuo 2017 m. birželio. Susipažinusi su gautais siūlymais, komisija parengė du sąrašus – Metų žodžio ir Metų posakio. Į Metų žodžio kandidatų sąrašą pakliuvo 70 žodžių, į Metų posakio kandidatų sąrašą – 52 posakiai. Iš šių sąrašų komisijos nariai sudarė Metų žodžio ir Metų posakio kandidatų dvidešimtukus. Į juos atrinkti žodžiai ir posakiai, gavę po 2 ir daugiau komisijos narių balsų. Šie dvidešimtukai teikiami internetinio balsavimo dalyviams. Vienas balsuotojas gali balsuoti tik kartą per dieną, tik už vieną žodį ir už vieną posakį. Balsavimas portale www.lzinios.lt vyks nuo sausio 11 d. iki vasario 20 d. Rezultatai bus paskelbti vasario 21 d. – Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Pagal Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų nuostatus bus skelbiami internetinio balsavimo rezultatai – visuomenės išrinktas žodis ir posakis, ir komisijos balsavimo rezultatai – komisijos išrinktas žodis ir posakis. Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus rengia Lietuvių kalbos draugija ir „Lietuvos žinios“, bendradarbiaudami su Lietuvių kalbos institutu. Rinkimų komisijos nariai: Agnė Aleksaitė, Virginijus Gasiliūnas, Laimantas Jonušys, akad. Bonifacas Stundžia, Ramūnas Terleckas, Rita Urnėžiūtė, prof. Kazimieras Župerka. Kviečiame susipažinti su balsavimui atrinktų žodžių ir posakių sąrašais.
BALSAVIMAS už Metų žodį – ČIA
BALSAVIMAS už 2017 m. Metų posakį – ČIA

Parengė Rita URNĖŽIŪTĖ
Lzinios naujausias