#MetųŽodis: kas taps 2018-ųjų Metų žodžiu ir Metų posakiu?

Kelias savaites – nuo sausio 10 d. iki vasario 20 d. – portale www.lzinios.lt vyks balsavimas dėl 2018-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio. Tokie rinkimai Lietuvoje rengiami jau antrą kartą. 2018 m. vasario 21 d. buvo paskelbti 2017-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai. 2017-ųjų Metų žodžiu internautai išrinko ŠVAISTUOMENĘ, komisija nubalsavo už NUOŠLIAUŽĄ. 2017-ųjų Metų posakiu ir komisija, ir interneto balsuotojai pripažino LAIKAUSI KAIP GEDIMINO KALNAS.

Ką išrinksime 2018-ųjų Metų žodžiu ir Metų posakiu, paaiškės vasario 21 d. – Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Kandidatai buvo siūlomi nuo 2018 m. pradžios. Iš viso pasiūlyti 53 žodžiai ir 45 posakiai. Komisijos nariai, apsvarstę siūlymus, atrinko po 15 pretendentų, vertų varžytis dėl Metų žodžio ir Metų posakio vardo.

Metų žodžio ir Metų posakio rinkimus rengia Lietuvių kalbos draugija ir UAB „Lietuvos žinios“, bendradarbiaudami su Lietuvių kalbos institutu.

Rinkimų komisijos nariai: Agnė Aleksaitė, Virginijus Gasiliūnas, Laimantas Jonušys, akad. Bonifacas Stundžia, Ramūnas Terleckas, Rita Urnėžiūtė, prof. Kazimieras Župerka.

Kviečiame susipažinti su balsavimui atrinktų žodžių ir posakių sąrašais. Prasidėjus balsavimui, į sąrašus patekusius žodžius ir posakius plačiau pakomentuos Metų žodžio rinkimų komisijos nariai.

Balsuoti galite ČIA ir ČIA
LZnaujas