Minime Antano Baranausko 180-ąsias metines

Spalio 29 d. Antano Baranausko ir Antano Vienuolio – Žukausko memorialinis muziejus kviečia į Lietuvos mokslininkų ir mokytojų pokalbį „(Ne)aktualus Baranauskas (ne)raštingųjų kuprinėje: tarp poezijos meilės, regioninio orumo ir kultūros istorijos“.

2015 – ieji – Antano Baranausko 180 – mečio metai. Prasminga būtų susitikti Poeto vaikystės ir jaunystės mieste, čia, kur dar gyvas jo žingsnių aidas, čia, kur gimė „Anykščių šilelis“. Kažkada poetas Maironis užrašė tokias eilutes: „Tu vainiką nupynęs ant Anykščių uždėjai“. Ko gero, verta pasvarstyti, ar aktualus A. Baranauskas šiandienos moksle ir mokykloje, ar kalba jo kūriniai XXI amžiaus vaikams ir jaunimui, o gal ir mokytojams. Tikimės, kad susitikę kartu mokslininkai ir mokytojai turės ką vieni kitiems pasakyti.

Po pietų kviestume keliauti Antano Baranausko jaunystės takais.

Susitikimą kartu su muziejumi organizuoja Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla, asociacija „Lituanistų sambūris“, Anykščių švietimo pagalbos tarnyba.

Laukiame dienoje su BARANAUSKU.

Dangira Nefienė
A.Baranauskui-180.Programa

Atsakyti