Ministerija Nacionalinio diktanto konkurse laimėjusiai klasei dovanos kelionę

Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija  kviečia Lietuvos mokyklų bendruomenes – mokinius, jų tėvelius ir mokytojus – aktyviai dalyvauti jau aštuntą kartą rengiamame Nacionaliniame diktante,  kuris vyks vasario 21 d. 11 val.

Pernai Nacionalinio diktanto konkurse pirmą kartą labai aktyviai dalyvavo mokiniai. Diktantą rašė per 3500 mokinių.
„Tikimės, kad šiemet dar daugiau mokyklų įsitrauks į šį prasmingą projektą, skatinantį mus didžiuotis savo kalba ir savo Tėvyne,“- sako švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Kadangi 2015 metai paskelbti Etnografinių regionų metais, Švietimo ir mokslo ministerija gausiausiai ir aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusiai ir geriausiai parašiusiai klasei skirs prizą –  dviejų dienų kelionę po etnografinį Lietuvos regioną, jo literatūrines vietas.

Pernai ministerijos dovaną – dviejų dienų kelionę į Karaliaučiaus kraštą ir į Tolminkiemį, kuriame gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis, – laimėjo Vilniaus licėjaus  2A klasė. Diktantą rašė 19 šios klasės mokinių, du iš jų pateko į finalą. Labai aktyviai konkurse dalyvavo Vilniaus, Klaipėdos, Kauno miestų, Tauragės, Raseinių, Kėdainių, Jonavos rajonų mokiniai.

Šiemet, kaip ir pernai, diktanto finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.
Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT radijo pirmąją programą ir internetu.

Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Daugiau informacijos apie diktantą rasite čia.

 

Atsakyti