Ministerija organizuoja seminarą pradedantiesiems dirbti užsienio lituanistinėse mokyklose

Rugsėjo 25–26 d. Vilniuje vyks besisteigiančių užsienio šalyse lituanistinių mokyklų ir pradedančių dirbti lituanistinėse mokyklose mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras ir konferencija. Į Vilnių atvyksta 30 neseniai įsisteigusių lituanistinių mokyklų mokytojų iš Australijos, Kipro, Ispanijos, Graikijos, Vokietijos, JAV, Norvegijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamame seminare mokytojai sužinos, kaip įsteigti lituanistinę mokyklą, nuo ko pradėti mokyti, kaip pasirengti ugdymo planą, susipažins su lituanistinio ugdymo aktualijomis. Užsiėmimus ves Vilniaus lietuvių namų pedagogai, užsienio lituanistinių mokyklų vadovai, ministerijos specialistai, Lietuvių kalbos instituto darbuotojai. Bus rengiamos konsultacijos ir Airijos mokyklose pernai rugsėjį pradėtų trumpųjų lietuvių kalbos kursų mokytojams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, 37 pasaulio valstybėse veikia daugiau nei 200 lituanistinių mokyklų, jose mokosi apie 7,5 tūkst. mokinių, dirba apie 800 mokytojų.

Informacijos šaltinis: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/ministerija-organizuoja-seminara-pradedantiesiems-dirbti-uzsienio-lituanistinese-mokyklose