Ministerijos kancleris susitiko su vaikais, atvykusiais mokytis į Lietuvą iš Rytų Ukrainos

Lapkričio 11 d. Vilniaus lietuvių namuose Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas susitiko su vaikais, nukentėjusiais nuo neramumų Rytų Ukrainoje ir atvykusiais į Lietuvą mokytis. Penkiolika vaikų ir jų mokytoja į Lietuvą atvyko lapkričio 6 d.

„Tokios akimirkos yra ypatingai jautrios. Nors šiandien vaikai šypsosi, yra entuziastingi ir smalsūs, tačiau suprantame, ką jiems teko išgyventi. Tai mus skatina stengtis, kad atvykusiems vaikams mūsų šalyje būtų gera, kad čia jie matytų savo saugią ir svajonėmis paremtą ateitį“, – per susitikimą kalbėjo  T. Daukantas.

Atvykusieji iš Ukrainos vaikai pasidžiaugė buvę gražiai sutikti Vilniaus lietuvių namų mokinių, kurie jau spėjo šiek tiek papasakoti apie Lietuvos kultūrą ir … cepelinus. Jiems labai patiko ir tai, kad Vilniaus lietuvių namuose galės tęsti neformaliojo švietimo užsiėmimus, įsitraukti į šokių, dainų ansamblius.

Kasmet iš Donecko ir Luhansko sričių atvyksta po 15 aštuntokų. Jie mokomi rusų kalba, taip pat mokosi ukrainiečių kalbos ir du kartus per savaitę – lietuvių kalbos. Vaikams organizuojama ir kultūrinė programa, kelionės po Lietuvą, poilsis vasaros stovyklose. Iš Lietuvos vaikai išvyksta rugpjūčio mėn.

Iš anksčiau atvykusių vaikų po kelis kasmet pasilieka Lietuvoje tęsti mokslų. Iš pirmųjų 15-os vaikų, atvykusių 2014 metais, keturi baigė vidurinio ugdymo programą Vilniaus lietuvių namuose ir įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Jų studijas finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šiuo metu Vilniaus Lietuvių namuose iš viso mokosi 67 mokiniai iš Ukrainos. Iš viso Lietuvoje – daugiau nei 500 ukrainiečių vaikų.

Vaikai iš Ukrainos priimami remiantis 2014 metų Vyriausybės nutarimu dėl humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai. Lietuva padengia mokinių atvykimo, mokymosi, sveikatos draudimo ir kitas išlaidas.

Informacijos šaltinis: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/ministerijos-kancleris-susitiko-su-vaikais-atvykusiais-mokytis-i-lietuva-is-rytu-ukrainos