Ministras A. Monkevičius susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais

Švietimo, mokslo ir sporto ministras pirmadienį ministerijoje susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininke Dalia Henke, PLB atstove Lietuvoje Vida Bandis ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos centro valdybos pirmininku Laurynu R. Misevičiumi.  Susitikime kalbėtasi Lietuvos ir užsienio lietuviams aktualiais švietimo bei sporto klausimais.

„Mums svarbu girdėti, kas rūpi ir kitose valstybėse gyvenantiems lietuviams, ypač tada, kai kalbama apie švietimo, sporto sritis. Džiaugiuosi galėjęs šiandien pakalbėti su Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke, atstovais. Mes turime bendradarbiauti, žinoti vieni kitų patirtį, kad galėtumėme pasiekti vieningą tikslą – kurti ir stiprinti gerovę visiems lietuviams, nesvarbu, kur jie gyventų“, – sako ministras A. Monkevičius.

Susitikimo metu ministras pristatė vis labiau Lietuvoje stiprinamą mokyklų tinklą, skirtą priimti iš užsienio grįžtančius ar į Lietuvą atvykstančius vaikus. Nuo rugsėjo jame veiks 22 šalies mokyklos, turinčios patirties šioje srityje.

PLB atstovai pažymėjo, kad jaučia aktyvią ministerijos pagalbą ir paramą lituanistinėms mokykloms užsienyje. Padėkota, kad į šias mokyklas metodinėms konsultacijoms dažnai atvyksta aukšto lygio Lietuvos specialistai.

Susitikime kalbėta apie pilietiškumo ugdymo stiprinimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Aptarti sporto projektų užsienyje kuravimo klausimai. Sutarta aktyviai bendradarbiauti organizuojant 2021-ųjų XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, kurios vyks Druskininkuose.

Informacijos šaltinis: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/ministras-a-monkevicius-susitiko-su-pasaulio-lietuviu-bendruomenes-atstovais