Ministrė A. Pitrėnienė dalyvavo Europos lituanistinių mokyklų sąskrydyje „Draugystės tiltas“

Birželio 10-12 d. Islandijoje vyko kasmetinis Europos lituanistinių mokyklų sąskrydis „Draugystės tiltas“, kurio tikslas – sutelkti užsienyje gyvenančius lietuvius, o mokytojams ir švietimo organizacijų atstovams – pasidalinti patirtimi vaikų ugdymo, mokymo metodikos bei kitais švietimo klausimais. Šiemet sąskrydžiui pasirinkta tema „Lietuvių kalbos mokymas kalbų ir kultūrų kryžkelėje“ gvildenta diskutuojant, kaip vaikams padėti užaugti dvikalbiams, taip pat – apie vaikų kalbinio ugdymo metodus ir priemones, lituanistinių mokyklų mokytojų darbą ir kvalifikacijos kėlimą.

„Sąskrydis telkia užsienyje gyvenančius lietuvius ir suteikia galimybę mokytojams susipažinti su lituanistinio švietimo naujovėmis, diskutuoti, dalintis patirtimi, tėvams – dalyvauti paskaitose įvairiomis lituanistinio ugdymo užsienyje temomis. Lituanistinių mokyklų mokiniai čia susipažįsta su kitais užsienyje gyvenančiais vaikais, lavinasi įvairiuose jiems skirtuose edukaciniuose užsiėmimuose“, – pažymi sąskrydyje Islandijoje dalyvavusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Islandijos lituanistinė mokykla įkurta 2004 m., o 2008 m. susikūrus Islandijos lietuvių bendruomenei mokykla tapo jos dalimi. Dabar bendruomenei priklauso beveik šimtas narių, mokykloje dirba 5 mokytojai, mokosi 44 vaikai.

„Draugystės tiltas“ – tai tarptautinis Europos lituanistinių mokyklų vasaros sąskrydis, kurio idėja gimė 2005 m. Švedijos lietuvių bendruomenėje. Į sąskrydį kviečiami šių mokyklų mokiniai, tėvai ir mokytojai, lietuvių bendruomenių, diplomatinių atstovybių bei Lietuvos vyriausybinių organizacijų atstovai.

Logo-SMM

Atsakyti