Ministrė A. Pitrėnienė pasveikino rašytoją ir literatūros tyrinėtoją V. Daujotytę-Pakerienę jubiliejaus proga

Literatūros tyrinėtoją, rašytoją, habilituotą humanitarinių mokslų daktarę Viktoriją Daujotytę-Pakerienę 70-mečio proga pasveikinusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė džiaugėsi, kad ne kartą teko bendrauti su profesore, semtis žinių iš jos paskaitų.

„Žmonės itin susidomėję klausosi jūsų kalbų, nors dėstomi dalykai – tikrai ne iš lengvųjų. Todėl džiaugiuosi, kad esate tokia darbinga, iniciatyvi. Linkiu sveikatos ir kūrybinių galių, kad ir toliau visus džiugintumėte savo taikliomis įžvalgomis ir išsamiais tyrinėjimais“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė, įteikusi V. Daujotytei-Pakerienei gėlių ir vardinę Švietimo ir mokslo ministerijos plaketę.

Profesorė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė praėjusiais metais buvo apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos garbės ženklas už nuopelnus Lietuvos mokslui, švietimui ir kultūrai, mokslininkų ir mokytojų ugdymą, kūrybingos lietuvybės stiprinimą.

Viktorija Daujotytė-Pakerienė – iškili Lietuvos mokslininkė, profesorė, rašytoja,  literatūrologė, parašiusi per 30 mokslo, monografijų, eseistikos knygų, lietuvių literatūros vadovėlių bendrojo ugdymo ir aukštosioms mokykloms. Profesorė išugdė gausų būrį mokinių – mokslininkų ir mokytojų.

Žymus profesorės vaidmuo bendrajam visuomenės kultūros laukui. Labai svarbūs jos straipsniai  tautos ir visuomenės gyvenimo – kultūros – temomis, prisiimta pilietinė ir kultūrinė atsakomybė už lietuvių kultūros tradicijos tęstinumą ir gyvybingumą.

Profesorė V. Daujotytė-Pakerienė yra apdovanota LDK Gedimino 4 laipsnio ordinu, Lietuvos nacionaline kultūros ir meno, Santarvės, Nacionaline pažangos ir kitomis premijomis.

Profesorė Viktorija Daujotytė – Pakerienė  1968 m. baigė Vilniaus universitetą. Nuo 1972 m. – Vilniaus universiteto dėstytoja, 1983–1985 m. – Lietuvių literatūros katedros vedėja, 1982 m. – docentė, 1988 m. – filologijos mokslų daktarė, 1990 m. – profesorė.

Šaltinis čia

Atsakyti