Moksleivių rašinių konkursas #TaiYraLaisve

Šiais metais pažymimos Lietuvai ir Švedijai svarbios sukaktys: prieš 25 metus tarp šių šalių buvo atkurti diplomatiniai santykiai, prieš 20 metų priimtas Lietuvos žiniasklaidos laisves reglamentuojantis Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymas ir net prieš 250 metų (1766 m.) Švedijoje priimtas pirmasis pasaulyje nepriklausomos spaudos aktas. Šia proga Švedijos ambasada kviečia Lietuvos 10-12 klasių moksleivius pasidalyti mintimis apie tai, ką reiškia žodis „laisvė“, ką reiškia gyventi laisvoje šalyje, turėti galimybę laisvai reikšti mintis.

Nuo rugsėjo 1 d. visą mėnesį mokiniai kviečiami siųsti savo rašinius tema „Tai yra laisvė“, iš kurių Nuo rugsėjo 1 d. visą mėnesį mokiniai kviečiami siųsti savo rašinius tema „Tai yra laisvė“, iš kurių ambasada bei specialiai konkursui suburta rašinių vertinimo komisija atrinks 3 geriausius. O nugalėtojams konkurso rėmėjai „Teo“ ir „Omnitel“ įteiks ypatingus, dar daugiau kurti ir rašyti motyvuojančius prizus: 3 nešiojamus kompiuterius „Lenovo IdeaPad“ su nemokamu „Omnitel“ interneto ryšiu pusei metų.

Konkurso taisyklės

 • konkurso pradžia: rugsėjo 1 d.
 • gali dalyvauti Lietuvos 10-12 klasių mokiniai;
 • rašinio apimtis: 300 – 500 žodžių;
 • paskutinė rašinių pateikimo diena: 2016 m. rugsėjo 30 d. iki 15.00 val.;
 • konkurso rezultatų paskelbimas ir nugalėtojų apdovanojimas: 2016 m. spalio 24-31 d. (data bus tikslinama).
 • rašinius siųsti el. paštu: registration.vilnius@gov.se

 

Rašinių vertinimo komisija

Rašinių vertinimo komisijos pirmininkė:

 • Rūta Kačkutė, Vyriausioji Prezidentės patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė

Komisijos nariai:

 • Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, Bendrojo ugdymo departamento direktorė, Švietimo ir mokslo ministerija
 • Marijonas Mikutavičius, dainininkas, žurnalistas, aktorius, televizijos laidų vedėjas
 • Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas, žurnalistas
 • Paulius Gritėnas, Užsienio aktualijų žurnalistas (15min.lt)
 • Dr. Rasa Baranauskienė, VU Skandinavistikos centro vedėja, lektorė
 • Arkadijus Vinokuras, aktorius-pedagogas, žurnalistas ir rašytojas, lrytas.lt politikos apžvalgininkas

Dalyvaukite ir kvieskite dalyvauti savo draugus! Tegul žodžiai liejasi laisvai!

vilnius_lt-lt

Atsakyti