„Mokytojo TV“ kviečia dalyvauti prof. Vytauto Landsbergio tiesioginėje pamokoje „Sukilimas be šautuvų

Š. m. kovo 8 d. (penktadienį) 8.00–8.45val. „Mokytojo TV“, tęsdama pamokų ciklą „10 Lietuvos valstybės dešimtmečių“, kviečia dalyvauti tiesioginėje šio ciklo vaizdo pamokoje tema „Sukilimas be šautuvų“ (1988–1998 m.) Pamoką ves prof. Vytautas Landsbergis, politikas, meno, muzikos ir kultūros istorikas.

„Lietuvos likimas XIX amžiuje – tai nuolatiniai, pasikartojantys sukilimai, paprastai išvien su Lenkija, prieš kaimynines imperijas, sudraskiusias ir pasidalijusias jų valstybę, XVI–XVIII a. Abiejų Tautų Respubliką. Narsiausi ir kruviniausi sukilimai vyko prieš carinę Rusiją (1831 m., 1863 m.). XX a. imperijoms žlugus per Didįjį karą, Lietuva atkūrė savo valstybę, kurią vėl užgrobė naujoji sovietinė Rusija per Antrąjį pasaulinį karą. Ir vėl sukilimai (1941 m.), ginkluotasis pasipriešinimas okupacijai ir sovietizacijai (1944–1954 m.), dvasinis pasipriešinimas, atvedęs į taikų valstybės atkūrimą 1990 m. Apie šį be šautuvų laimintį sukilimą – mūsų pokalbis“ – sako prof. Vytautas Landsbergis.

Pamokoje kviečiame dalyvauti vyresniųjų klasių mokinius, kurie mokosi istorijos ir pilietinio ugdymo, taip pat jų mokytojus.

Pamokos tikslas – aptarti svarbiausius 1988–1998 m. Lietuvos politinius žingsnius.

Mokiniai turi iš anksto pažiūrėti dokumentinį filmą „Vytautas Landsbergis. Laisvės keliu“ ir per pamoką bus aiškinamasi, kokios istorinės aplinkybės lėmė tokią įvykių tėkmę.

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimų, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima iš anksto siųsti Nijolei Selvestravičiūtei-Grybovienei el. paštu nijole.gryboviene@upc.smm.lt, tel. (8 5) 210 9826.

Transliaciją galima tiesiogiai stebėti „Mokytojo TV“ interneto svetainėje. Dėmesio! Interneto naršyklė turi palaikyti „Adobe Flash Player“ įskiepį. Rekomenduojame naudotis „Internet Explorer“ naršykle. Techniniais prisijungimo prie transliacijos klausimais prašome kreiptis į Aurimą Pečkį, tel. (8 5) 277 7690, el. p. aurimas.peckys@upc.smm.lt.

Nijolė Selvestravičiūtė-Grybovienė
Ugdymo turinio skyriaus Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio metodininkė

Šaltinis –https://www.upc.smm.lt/naujienos/mokytojotv/sukilimas-be-sautuvu.php

mokytojotv