Nacionalinis mokinių raštingumo konkursas „Mažasis diktantas“

2017 m. gegužės 6 d. 12 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Humanitarinio ugdymo fakultete (HUF, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks nacionalinis mokinių raštingumo konkursas „Mažasis diktantas“.
Jau antrąkart gegužės 6-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse, pasitikrinti savo raštingumą galės šalies 4–5 klasių mokiniai. Kasmet populiarėjantis nacionalinis diktantas įtraukia vyresniųjų klasių mokinius ir suaugusiuosius, o pernai sumanytas „Mažasis diktantas“ skirtas jaunesniesiems mokiniams. Dalyvauti jame kviečiami stipriausi Lietuvos savivaldybių atstovai.
Mažasis diktantas
Tradiciškai konkurso „Mažasis diktantas“ tekstus kuria vaikų rašytojai. Kas tai daro šiemet? Tebus tai staigmena dalyviams.
„Šalies mokinių raštingumo konkursą rengiame siekdami aktualizuoti lietuvių kalbos mokėjimo svarbą, sudaryti galimybę jaunesnio amžiaus mokiniams atskleisti ir įsivertinti savo mokymosi pasiekimus. Nacionaliniai konkursai yra puiki galimybė išbandyti save, ugdytis atkaklumą, gebėjimą priimti iššūkius. Drauge – tai šventė vaikams“, – konkurso prasmę aiškino Ingrida Ramanauskienė, konkursą rengiančios VšĮ „Mokykla vaikams“ vadovė.
„Mažasis diktantas“ rengiamas bendradarbiaujant su LEU HUF ir Valstybine lietuvių kalbos komisija. Pirmajame konkurse 2016 m. dalyvavo 16 savivaldybių mokiniai.
LEU-logo