„Nes man tai rūpi“: ar valstybė gali kontroliuoti mano kalbą?

2017-ieji metai be kitų nominacijų paskelbti ir lietuvių kalbos kultūros metais. Dar prieš paskelbiant Lietuvos Nepriklausomybę vienas svarbiausių Sąjūdžio reikalavimų buvo lietuvių kalbos kaip valstybinės kalbos įtvirtinimas.
Apie kalbos demokratiją ir diktatūrą diskutuoja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Daiva Vaišnienė, Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos centro vadovė, VU doc. dr. Loreta Vaicekauskienė, VU Istorijos fakulteto doc., „Naujasis Židinys-Aidai“ redaktorius dr. Nerijus Šepetys, JAV Ilinojaus universiteto profesorius, kalbininkas Giedrius Subačius, LRT radijo žurnalistė Jolanta Jurkūnienė. LRT kultūros TV laida „Nes man tai rūpi“ – sausio 15 d., sekmadienį, 21.00 val. (kartojama sausio 19 d. 8.00 val. ir 20 d. 14.45 val.).
LRT