Netektis. Petras Dirgėla (1947 02 21 – 2015 03 29)

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Dirgėla mirė po sunkios ligos sekmadienio vakarą. Prozininkui ir eseistui buvo 68 metai.
Petras Dirgėla gimė 1947 m. vasario 21 d. Žvaginiuose, Endriejavo valsčiuje. Baigė Gargždų vidurinę mokyklą, vėliau mokslus tęsė Vilniaus universitete, kur studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą.

Lietuvos rašytojų sąjungoje jis nuo 1972-ųjų.  Tais pačiais metais pradėjo dirbti žurnalistu. Yra dirbęs ar bendradarbiavęs „Gimtojo krašto“, „Komjaunimo tiesos“ redakcijose, su Lietuvos kino studija.
Iki 1980 m. rašė kartu su broliu Povilu Dirgėla.

Kartu su Rimantu Šaveliu parašė scenarijų kino filmui „Arkliavagio duktė“ (1981 m.).

Amžinybėn išėjęs rašytojas buvo ilgametis kultūros žurnalo „Metai“ darbuotojas, taip pat kurį laiką ėjo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojo pareigas.

Per savo, kaip literatūros autoriaus karjerą, P.Dirgėla išleido daugiau nei 20 prozos knygų. Vienas žinomiausių kūrinių – keturių knygų ciklas „Karalystė: žemės keleivių epas“, išleista 1997–2004 metais.

Paskutinis kūrinys – novelių rinkinys „Jauno faraono vynuogynuose: novelės“, išleistas 2008-aisiais.

2003 m. rašytojui įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija. 2007 m. Petras Dirgėla apdovanotas LDK Gedimino ordino riterio kryžiumi, paskelbtas Gargždų miesto garbės piliečiu.

Dr. Regimanto Tamošaičio nuotraukose – Petro Dirgėlos gyvenimo akimirkos.
Audrius Musteikis. Petrą Dirgėlą dar turėsime atrasti

 

Atsakyti