Nijolė Andrušaitienė. Pelesos vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba (Baltarusija)

Pelesos vidurinė mokykla yra kultūros ir švietimo centras Pelesos krašte. Ugdymas mokykloje vyksta lietuvių kalba pagal Baltarusijos Respublikos Švietimo  ministerijos tautinėms mažumoms parengtus mokymo planus ir programas. Mokiniai  sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos organizuojamuose rašinių, piešinių, skaitovų, kraštotyros konkursuose, olimpiadose. Pasak mokytojos Nijolės Andrušaitienės,  vaikams  patinka pamokos neformalioje aplinkoje, kai galima  atrasti  ne tik talentus, bet ir pastebėti mokinį kaip asmenybę.

Pateikiamas mokytojos  gerosios patirties darbas – tai galimybė paįvairinti savo pedagoginę veiklą, surasti naujų formų ir būdų, siekti nuolatinio mokytojų profesinės kompetencijos augimo.

Abėcėlės šventė (renginio scenarijus)