Nobelio literatūros premiją pelnė lenkė O. Tokarczuk ir austras P. Handke

Peteris Handke ir Olga Tokarczuk. EPA nuotrauka

Nobelio literatūros premijos laurai, kaip spalio 10 d. 14 val. Lietuvos laiku paskelbė Nobelio literatūros premijos komitetas, atiteko lenkų rašytojai, poetei Olgai Tokarczuk (57 m.) ir austrų rašytojui, scenarijų autoriui Peteriui Handke (76 m.). O. Tokarczuk prestižinis apdovanojimas įteiktas „už vaizduotę, su enciklopedine aistra atskleidžiančia ribų peržengimą kaip gyvenimo būdą“, P. Handke – „už paveikų darbą, su ligvistiniu išradingumu tiriančiu periferiją ir žmogaus patirties išskirtinumą“.

Nobelio literatūros premija – iš 16-os akademijos teikiamų garsiausia ir prestižiškiausia – šiemet iškart dviem asmenims įteikta dėl praėjusiais metais kilusio sekso skandalo Švedijos karališkojoje mokslų akademijoje – dėl to laureato paskelbimas buvo atidėtas. O. Tokarczuk premiją gavo už 2018 metus, o P. Handke – už 2019-uosius.

Daugiau skaitykite: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-10-10-nobelio-literaturos-premija-pelne-lenke-o-tokarczuk-ir-austras-p-handke/177652