Paaiškėjo dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ finalo nugalėtojai

Šiemet vasario 24 dieną šeštą kartą vyko nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ finalas. Lkd 2016 logoKonkurso finale kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių ir 7−12 klasių moksleivių ir suaugusiųjų – varžėsi po 10 dalyvių. Išrinkti trys dailiausia ir viena originaliausia rašysena išsiskiriantys Lietuvos gyventojai. Pirmajam konkurso turui savo darbus atsiuntė daugiau kaip 4339 dalyviai, o švietimo įstaigose dailyraščio užduotis rašė daugiau kaip 15 532 mokinių.

Jauniausiųjų grupėje dailiausiai rašančia pripažinta Viltė Gečytė, Molėtų pradinės mokyklos mokinė, antroje grupėje – Rugilė Užusėnaitė iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, o suaugusiųjų – Ilona Banevičienė iš Kėdainių. I vietos diplomas už originaliausią darbą skirtas Vilniaus Pliaterytės progimnazijos raštinės vedėjai Rasai Lukšienei.

Komisijos narė Jurgita Taustikienė, Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja, dvejus metus iš eilės dalyvavo nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso finale, o šiemet buvo pakviesta vertinti darbų. Ji mielai dalijasi įspūdžiais: „Išrinkti tikruosius, vertus savo dailaus rašo autorius buvo tikrai labai sunku, nes pažiūrėjus į parašytą darbą tarsi matėsi kiekvieno dalyvio „jausmų grandinėlė“. Ypač tai pajutau mažiausiųjų dalyvių, kurie labai stengėsi nenusileisti kitoms grupėms, darbuose. Vertinti kitų darbus tikrai atsakingas darbas, džiaugiuosi, kad mano nuomonė sutapo su daugumos komisijos narių nuomone.“

Lietuvos edukologijos universiteto Edukacinių tyrimų instituto direktorė, Ugdymo pagrindų katedros docentė dr. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams rašymas – tai ne tik minčių reiškimas rašytine kalba, bet ir mąstymo ugdymo priemonė, nes  pirštų galuose esančios nervų galūnės susijusios su smegenų veikla. „Manau, kad siekimas rašyti daliai, ugdo ir kitus asmens charakterio bruožus: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį“, – teigia D.Jakavonytė.

Kiekvienos Dailyraščio konkurso dalyvių grupės I vietos laimėtojai ir originaliausio darbo autorė apdovanoti keltų kompanijos „Tallink“ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Taip pat kompanijos „Lux Express“ dovanų kortelėmis, su kuriomis jie galės keliauti visomis „Lux Express“ organizuojamomis kryptimis. Visi patekę į finalą buvo apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“  ir knygomis, kurias padovanojo Lietuvių kalbos institutas, knygynas „Vaga“ ir Gintaro Steponavičiaus paramos fondas.

Šeštą kartą šalyje surengtą nacionalinio dailyraščio konkursą organizavo Lietuvių kalbos institutas ir raštinės ir verslo reikmenimis prekiaujanti UAB „BIURO PASAULIS“.

Daugiau informacijos:
Rasa Gruodytė UAB „BIURO PASAULIS“ nacionalinio dailyraščio koordinatorė, +370 69979643, e. paštas rasa.gruodyte@biuropasaulis.lt
Artūras Tuminas, UAB „BIURO PASAULIS“ generalinis direktorius, tel. (8 5) 2361940, +370 650 66197, e. paštas: arturas.tuminas@biuropasaulis.lt, tinklalapis: www.rašom.lt, www.biuropasaulis.lt.
Valdas Kaminskas, LKI Lituanistinės plėtros skyriaus vadovas, tel. (8 5) 263 78 61, +370 687 88894, e. paštas: valdas.kaminskas@lki.lt

LKI logo

Atsakyti