Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja – Daina Opolskaitė

Spalio 17 d. paaiškėjo leidyklos „Alma littera“ surengto paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtojas.
Juo tapo romaną paaugliams „Ir vienąkart, Riči“ parašiusi ir jau antrą kartą sėkmingai šiame konkurse dalyvausi rašytoja Daina Opolskaitė. Jai atiteko 2900 eurų prizas.

Laimėtojas buvo paskelbtasIr vienąkart, Riči: romanas / Daina Opolskaitė. – Vilnius, Alma littera, 2016. – 192 p. – ISBN 978-609-01-2502-1 Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje trijų geriausių paauglių ir jaunimo literatūros konkurso knygų pristatymo metu. Renginį vedė doc. dr. Kęstutis Urba, o knygas aptarė ne tik literatūrologai ir mokytojai, bet ir patys moksleiviai, atidžiai perskaitę ir įvertinę visas tris konkurso knygas.

Išleisti visi trys geriausiais pripažinti šio konkurso kūriniai: D. Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“, Ilonos Ežerinytės „Sutikti Eidą“ bei Lauros Varslauskaitės „Mano didelis mažas aš“. Juos iš 19 rankraščių atrinko komisija, kurią sudarė doc. dr. Kęstutis Urba, literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos atstovė Rūta Elijošaitytė ir mokytojas Marius Mikalajūnas.

Konkurso nugalėtoją iš trijų kūrinių rinko ne tik suaugusieji, bet ir jaunųjų ekspertų komisija, kurią sudarė moksleiviai iš Vilniaus, Kupiškio, Salantų ir Mosėdžio. Juos leidyklai rekomendavo šalies lituanistai bei knygų klubų vadovai.
Konkurso nugalėtoja Daina Opolskaitė ir Kęstutis Urba

D. Opolskaitės knygoje „Ir vienąkart, Riči“ pasakojama apie savimi nepatenkintą paauglį Balį Beleką, kurio klasėje pasirodęs itin šaunus naujokas Ričis  apverčia įprastą Balio gyvenimą aukštyn kojom. „Pirmiausia – tai knyga apie tikrą draugystę. Antra – tai istorija, kurioje yra ne tik klausimai, bet ir atsakymai į juos. Bent jau galimi… Visa tai iš visos širdies dovanoju jaunam žmogui, kuris žino, ką reiškia kalbėtis ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi. Svarbiausia – su savimi“,  – teigia D. Opolskaitė.

2015 m. leidykla „Alma littera“ surengė pirmąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą. Konkurso tikslas – originalūs kūriniai jaunimui ir paaugliams aktualiomis temomis. Ekspertų komisija renka geriausius kūrinius, jie išleidžiami atskiromis knygomis, po galutinio ekspertų ir moksleivių vertinimo skelbiama konkurso nugalėtoja.
Rubinaitis

Atsakyti