Pakartot – ne tik muzikos pedagogams

PAKARTOT – tai didžiausia skaitmenizuotų lietuviškos muzikos įrašų ir duomenų bazė internete, suteikianti legalią galimybę klausytis lietuviškos muzikos ir susipažinti su lietuviškos muzikos istorija bei naujienomis.
Nors ši svetainė kurta galvojant apie muzikos mokytojus, bet jos teikiamomis paslaugomis labai patogu naudotis ir lituanistams. Svetainėje yra Veronikos Povilionienės CD „Tėvulio prievartėliuos“ ir kitų labai pamokoms reikalingų įrašų. Maloniai prašome naudotis svetaine.
Pedagogams ir mokiniams pristatome grojaraščius, sudarytus remiantis muzikos bendrojoje programoje ir vadovėliuose pateiktais muzikos kūrinių klausymuisi sąrašais. Tai: „Senoji Lietuvos muzika“, „Lietuviška tarpukario populiarioji muzika“, „Lietuviška populiarioji muzika“, „Lietuviškas džiazas“, „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis“, „Lietuvos kompozitorių klasikų muzika“, „Egzodo lietuvių muzika“, „Lietuvos šiuolaikinė akademinė muzika“.

Tuo PAKARTOT galimybės nesibaigia. Muzikos pedagogai gali naudotis parengtais ar susidaryti savo pamokai reikiamų kūrinių grojaraščius, mokiniams pateikti kūrinius, dalindamiesi socialiniuose tinkluose. Mokiniai gali susidaryti ir pristatyti klasėje ar pasidalinti socialiniuose tinkluose savo mėgstamos muzikos grojaraščiais, klausytis mokymuisi skirtų kūrinių namuose, tyrinėti įvairių stilių Lietuvos muzikos istoriją. Naudojantis PAKARTOT, suteikiama galimybė muzikos pedagogams ir mokiniams mokytis gerbti autorių teises – pagal muzikos perklausų statistiką bus skaičiuojamas atlikėjų ir įrašų gamintojų atlygis.

Rekomenduojami grojaraščiai:

Senoji Lietuvos muzika
Egzodo lietuvių muzika
Lietuvių kompozitoriai klasikai
Lietuviška populiarioji muzika
Lietuviškas džiazas
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis
Lietuviška tarpukario populiarioji muzika
Šiuolaikinė akademinė muzika

Žydrė Jautakytė
Ugdymo turinio skyriaus
Kalbų ir meninio ugdymo poskyrio metodininkė

upc_violet

 

Atsakyti