Pasaulinė poezijos diena


Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos bendruomenė sveikina Lietuvą eilėmis – jos sugulė į poezijos knygelę „100 ketureilių Lietuvai“
http://www.laisves.vilnius.lm.lt/?p=2823#more-2823

Jeigu egzistuoja menas, kuris panaikina ribas ir kuriam negalioja jokie apibrėžimai, tai toks menas  –  poezija. Kita vertus, poezija yra bendravimo būdas, poezija yra absoliuti kalbos laisvė, poezija – vieta, kurioje susitinka ir susipina realybė ir svajos…

Poezija lydi žmogų nuo seniausių laikų. Visais laikais ir visose kultūrose žmonės kūrė eiles ir jomis žavėjosi. Poezijoje atsispindi žmonių gyvenimas ir istorija, skleidžiasi mūsų rūpesčiai ir džiaugsmai, tai, kas laikina, ir kas amžina. Poezijoje slypinti universali tiesa įveikia laiką ir erdvę, pasiekia mus ir jaudina. Poezija yra mūsų gyvenimo veidrodis, nors kartais ir gąsdinantis atveriamais nepažįstamais toliais.
<…> Tad skatinkime poezijos kūrybą, vertimus, įsileiskime poeziją į savo gyvenimą. Atverkime poezijai ne tik mokyklų, universitetų, bet ir mūsų kasdienybės duris, mylėkime poeziją, kaip mylima vienas kitą.

Iš UNESCO Generalinio direktoriaus Koičiro Macuura laiško, skirto kovo 21-ajai – Pasaulinei poezijos dienai.
Paryžius, 2002 m. kovo 21 d