Paskirtos K. Būgos stipendijos užsienio lituanistikos centrų studentams

Švietimo ir mokslo ministerija skiria Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose.

„Labai svarbu, kad pasaulio universitetai domisi lietuvių kalba kaip seniausia indoeuropiečių kalba ir sudaro savo studentams galimybes ją mokytis ir tyrinėti. Skirdami K. Būgos stipendijas siekiame palaikyti šias pastangas ir paskatinti perspektyviausius studentus. Džiaugiamės, kad šie jaunuoliai tampa Lietuvos kultūros ambasadoriais – vertėjais, mokslininkais baltistais, bendrų kultūrinių iniciatyvų organizatoriais“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Šiais metais laimėjusieji K. Būgos stipendijų konkursą studijuoja lietuvių kalbą Masaryko, Prahos Karolio, Latvijos, Varšuvos ir Sankt Peterburgo universitetuose veikiančiuosiuose lituanistikos centruose.

Kazimiero Būgos stipendija skiriama siekiant paskatinti užsieniečius domėtis lietuvių kalba ir lituanistikos studijomis, prisidėti prie lituanistikos studijų užsienyje plėtros, skleisti lietuvių kultūros pažinimą ir žinias apie Lietuvą užsienyje. Stipendijos dydis – 304 eurai (8 bazinių socialinių išmokų dydžio) per mėnesį.

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos stipendiją Lietuvos Vyriausybė įsteigė 2007 metais. Švietimo ir mokslo ministerija K. Būgos stipendijų konkursą skelbia kasmet, kviesdama užsienio lituanistikos centrus atrinkti po vieną kandidatą iš savo studentų.

Iki šiol K. Būgos stipendijas yra gavę 48 lituanistikos studijas 10 šalių – Čekijos, Italijos, Izraelio, JAV, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Vengrijos ir Vokietijos –  universitetuose pasirinkę studentai.

Savarankiškas lituanistikos ar baltistikos studijų programas šiuo metu vykdo apie 10 užsienyje veikiančių lituanistikos centrų. Pasaulyje, daugiausia Europoje, iš viso veikia apie 40 įvairaus dydžio lituanistikos centrų, kuriuose tiriama ar dėstoma lietuvių ar baltų kalbos ir kultūra.

Logo-SMM