Paskutinis šių metų paskaitų-koncertų ciklo „Sofijos siluetai“ vakaras

Gruodžio 1 d. sukanka 60 metų, kai lietuvių kultūra neteko ankstyvojo modernizmo pradininkės, rašytojos, publicistės, pedagogės Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės (1886–1958). Minėdami šią sukaktį, Čiurlionio namai kviečia į paskutinį šių metų paskaitų-koncertų ciklo Sofijos siluetai vakarą.

Paskaita-koncertas „Čiurlionių opera Jūratė: ko nenugramzdino laikas?“ įvyks šių metų lapkričio 27 dieną 18 val. Paskaitoje klausytojai susipažins su Europos kultūroje pasklidusių siužetų apie žuviauodegės moters ir žmogaus susitikimą apžvalga, išgirs apie istorinės Lietuvos rašytojų bei kompozitorių mėginimus XIX–XX a. sandūroje siužetą apie Jūratę įgyvendinti kaip  muzikinį scenos kūrinį. Apmąstysime, kaip reikėtų apibūdinti šios legendos santykį su tautosakos paveldu, kiek įmanu atkurti libretą, kuo savitas Mikalojaus Konstantino ir Sofijos Čiurlionių sumanymas, kokie momentai baladiškam siužetui suteikia tragedijos bruožų, kaip tai susiję su ano meto sociokultūriniu kontekstu ir kūrėjų likimu. Paskaitą skaitys hum. m. dr. Nida Gaidauskienė.

Koncertinėje dalyje skambės M. K. Čiurlionio 1908–1909 m. Preliudai ir garsioji Fuga b-moll, siejami su operos sumanymu. Kūrinius atliks pianistas prof. Rokas Zubovas.

Įėjimas nemokamas

http://www.mkcnamai.lt/lt/paskaitu-koncertu-ciklo-sofijos-siluetai-ketvirtoji-paskaita-ciurlioniu-opera-jurate-ko-nenugramzdino-laikas/

Ketvirtoji paskaita_Afiša