Pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) stendas

Šiais metais Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą į savo stendą pakvies Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius. IBBY – tarptautinė organizacija, įkurta 1953 m. Ciuriche, Šveicarijoje, ir vienijanti visus, besidominčius vaikų literatūra ir skaitymu – rašytojus, iliustruotojus, leidėjus, mokytojus, bibliotekininkus, tyrėjus ir entuziastus. IBBY įkūrė pasaulinio garso rašytojai ir vaikų skaitymo skatintojai – Astrida Lindgren, Erichas Kestneris, Jella Lepman, o IBBY teikiamus prestižinius vaikų literatūros apdovanojimus, tokius kaip Hanso Christiano Anderseno medalis, žino visas pasaulis. IBBY savo misija laiko ne tik kokybiškos literatūros sklaidą, bet ir kovą už kiekvieno vaiko teisę būti skaitytoju.

IBBY Lietuvos skyrius įkurtas 1992 m. pabaigoje, o oficialiai įteisintas 1993 m., tad šiais metais švenčia 25-erių metų jubiliejų. IBBY Lietuvos skyriaus darbas apima plataus diapazono veiklas nuo įvairių konferencijų ir seminarų organizavimo iki premijų už geriausias metų knygas teikimo ir tarptautinės lietuvių literatūros sklaidos. Šįsyk IBBY Lietuvos skyrius kviečia į Vilniaus knygų mugę, 4.39 stendą (4 salė, pakeliui į kūrybinę studiją „Tu gali sukurti knygą“), susipažinti su organizacija, jos veikla ir nariais iš arčiau. Stende bus galima susitikti su mylimais rašytojais (Kęstučiu Kasparavičiumi, Sigute Ach, Tomu Dirgėla, Ilona Ežerinyte, Une Kaunaite, Igne Zarambaite, Rebeka Una, Gintare Adomaityte, Benu Bėrantu, Neringa Dangvyde), gauti jų autografą ir nuotraukėlę atminčiai, pabendrauti su ilgamečiu IBBY Lietuvos skyriaus pirmininku Kęstučiu Urba, susipažinti su IBBY premijuotomis knygomis ir tarptautinėms premijoms nominuotų lietuvių autorių kūryba.

Taip pat IBBY Lietuvos skyrius Vilniaus knygų mugėje kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka organizuoja du renginius: vasario 22 d. 11 val. 5.5 salėje kvies pasikalbėti apie populiariausius literatūros veikėjus „Kultinis literatūrinis herojus: svetimas džiugina, savas piktina?“ (dalyvauja Lina Žutautė, Kęstutis Urba, Vytis Valantinas, Jaunius Lingys) ir 22 d. 16 val. Rašytojų kampe diskutuoti apie reikšmingiausias šimtmečio lietuvių autorių knygas vaikams „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai: užmarščiai, dabarčiai ar ateičiai?“ (dalyvauja Kęstutis Urba, Danguolė Šakavičiūtė, Gražina Kazlauskienė, Raimonda Budnikienė).

Iki susitikimo Knygų mugėje!

IBBY-Lietuva