Poetui Donaldui Kajokui paskirta Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija

2016 metų Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija paskirta poetui Donaldui Kajokui už eilėraščių rinkinį „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Vilnius, 2015). Premija skirta už jausmo ir minties dermę naujausioje poeto eilėraščių knygoje.
Džiaugiamės ir nuoširdžiausiai sveikiname!

2016 metų Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija paskirta poetui Donaldui Kajokui už eilėraščių rinkinį „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Vilnius, 2015). Premija skirta už jausmo ir minties dermę naujausioje poeto eilėraščių knygoje.

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija skiriama Lietuvos menininkams už išskirtinius profesionalaus meno kūrinius, paskelbtus per pastaruosius dvejus metus. Premijos kandidatus gali siūlyti Lietuvos meno kūrėjų organizacijos, universitetai, kultūros ir meno institucijos bei patys autoriai. Premijos kandidatus svarsto ir sprendimą dėl laureato vardo suteikimo ir prizo skyrimo priima Lietuvos meno kūrėjų asociacijos taryba. Ši premija tam pačiam menininkui antrąsyk neskiriama. Premiją finansuoja Asociacija LATGA.

Donaldas Kajokas – poetas, eseistas, prozininkas.

D. Kajoko kūryba įvertinta daugeliu Lietuvos literatūrinių premijų, išversta į bemaž dvi dešimtis pasaulio kalbų, įtraukta į moksleivių ir studentų mokslo programas, cituojama moksliniuose straipsniuose, apie poeziją, eseistiką ir romanus rašomi magistro darbai. Rašytojas dalyvavo kūrybos skaitymuose Lenkijoje, Ukrainoje, Airijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje, Gruzijoje, Liuksemburge, JAV. Išvertė ne vienos šalies poezijos ir prozos kūrinių, filosofinių tekstų, kai kurie vertimai išleisti atskiromis knygomis. Yra sudaręs bei redagavęs virš dvidešimties kitų autorių knygų.

Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1985 m.

Donaldas Kajokas „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015)

Krikščioniškoji vaizdinija ir budistinė tuštuma, vos girdimas dialogas ir griaudinti tyla, peizažai akiratyje ir peizažai atmintyje, išminčiaus šypsena ir kvailio išvedžiojimai, lietuviška senovės Kinija ir senoviškai kiniška Lietuva… Ir daugybė kitų būties ženklų septynioliktojoje Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato poezijos knygoje. Dar vienas gražiai užrašytas gerai temperuotas kalbėjimas apie tai, kas svarbiausia – apie vandenis, medžius ir vėjus. Ir, žinoma, ne tik…

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r i ų :

Ramūnas Gerbutavičius. Mūzos aukštyn kojomis apvertė visus garsaus kūrėjo planus / Lrytas.lt

Viktorija Daujotytė. Pasakyti apie pasakyta / „Literatūra ir menas“

Gediminas Kajėnas. Iš nežinojimo visa tai / Bernardinai.lt

Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė. Ar lankytasi Lu kalne? / „Šiaurės Atėnai“

Marius Burokas: apie ateitį, likimą ir vėjus / Lrt.lt

Elvina Baužaitė. Laikas savoms bitėms / Kamane.lt

Elvina Baužaitė. Pokalbis su rašytoju Donaldu Kajoku – buitis ir būtis literatūros kontekstais / Kamane.lt

Enrika Striogaitė. D. Kajokas: kai reikia, Sukilėlių prospektas man virsta Su upe / „Kauno diena“

Eglė Valionienė. D. Kajokas: „Įrodymų, kad egzistuoju, neturiu“ / Valstietis.lt

Donaldas Kajokas, iš rinkinio „Apie vandenis, medžius ir vėjus“, video / Youtube.com 

Rimantas Kmita. The Freedom of a Master / Vilniusreview.com

A p d o v a n o j i m a i :

2015 m. Bernardo Brazdžionio premija už naują pastarųjų metų aukšto profesinio lygio eilėraščių knygą „Apie vandenis, medžius ir vėjus“.

2016 m. Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija už eilėraščių rinkinį „Apie vandenis, medžius ir vėjus“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015).

rasytoju-sajungos-logo