Pradeda dirbti paskirti švietimo, mokslo ir sporto viceministrai

Nuo vasario 8 dienos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pradeda dirbti du viceministrai: prof. habil dr. Valdemaras Razumas, kuruosiantis aukštąjį mokslą ir mokslą, bei Monika Bilotienė, kurios sritis bus bendrasis ugdymas ir profesinis mokymas.

Mokslo pasaulyje gerai žinomas prof. V. Razumas, ilgametis Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, nuo 2018 metų birželio buvo išrinktas Lietuvos mokslo tarybos pirmininku. Pagal išsilavinimą jis yra chemikas, ilgai dirbęs biomolekulių fizikinės chemijos srityje, apdovanotas Lietuvos mokslo premija, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. Jis taip pat yra Latvijos mokslų akademijos užsienio narys. Prof. V. Razumas yra dirbęs įvairiose Švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupėse, 2013–2017 m. buvo Aukštojo mokslo tarybos pirmininkas.

Monika Bilotienė, pagal išsilavinimą lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, nuo 2018 m. gruodžio pradžios iki paskyrimo viceministre laikinai vadovavo ministerijos Ugdymo plėtotės centrui. Prieš tai keliolika metų, nuo 2007 m., dirbo Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus pavaduotoja. Ji yra patyrusi švietimo konsultantė, vadybos ekspertė, stažavosi Mančesterio universiteto Lyderystės centre.

Informacijos šaltinis: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/-pradeda-dirbti-paskirti-svietimo-mokslo-ir-sporto-viceministrai