Prasideda 55-asis „Poezijos pavasaris“

Poezija / Alvaro Serrano / Unsplash nuotr.

Sekmadienį Vilniaus mažajame teatre, Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Vienos galerijoje „Improper Walls“ prasidėjo 15 dienų truksiantis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“.

Organizatoriai praneša, kad per 15 dienų bus surengti 142 renginiai visoje Lietuvoje, Airijoje, Austrijoje, JAV, Lenkijoje, Rusijoje ir Šveicarijoje.

Renginiuose bus galima susitikti su įvairių šalių žymiausiais poetais, dalyvauti konferencijose, spektakliuose, skaitymuose, koncertuose bei parodose.

Kiek anksčiau festivalio organizatoriai skelbė, kad festivalio laureatu šiemet tapo poetas ir vertėjas Marius Burokas. Jam Maironio premija paskirta už eilėraščių rinkinį „Švaraus buvimo“.

Festivalyje taip pat bus įteiktos Dionizo Poškos, Salomėjos Nėries, Jono Aisčio, Zigmo Gėlės premijos, taip pat Vilniaus miesto mero premija ir „Poezijos pavasario“ rengėjų premija už geriausią knygą vaikams.

Be premijų kūrėjai bus apdovanoti įvairiais prizais – už eseistiką, už lietuvių ir už pasaulio poezijos vertimus bei už literatūros sklaidą. Aktoriui skaitovui festivalyje bus įteiktas Laimono Noreikos prizas.

Visi festivalio renginiai nemokami. Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ organizatoriai – Lietuvos rašytojų sąjunga ir
Rašytojų klubas.

Informacijos šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1058259/prasideda-55-asis-poezijos-pavasaris