Prezidentūroje apdovanoti 2018-ųjų raštingiausieji

    Gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 2018 metų Nacionalinio diktanto nugalėtojus.

     Dėl raštingiausiojo vardo buvo varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių. Šiemet diktantą Lietuvoje ir užsienyje rašė apie 30 tūkstančių žmonių. Pirmame etape dalyviai rašė kunigo  ir pranciškonų vienuolio Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Finalo dalyviai rašė Nacionalinės kultūros  ir meno bei daugelio literatūros premijų laureato, beveik dvidešimties poezijos ir prozos knygų autoriaus Donaldo Kajoko tekstą „Grok, Jurgi, grok“.
Į konkurso finalą buvo pakviesta 117 žmonių, padariusių ne daugiau kaip keturias klaidas.

Pirmą vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Živilė Pabijutaitė, Vilniaus universiteto Filosofijos instituto doktorantė. Raštingiausiomis užsienio lietuvėmis šiemet tapo Laura Čeponytė, diplomatė iš Belgijos, ir medikė Neringa Mažulytė iš Estijos.
Raštingiausia 2018 metų mokine tapo Ausmėja Uleckaitė, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos auklėtinė. Kaip aktyviausiai dalyvavusi mokykla apdovanota Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, net 9 šios gimnazijos auklėtinai dalyvavo finale.

     Nacionalinį konkursą organizuoja VšĮ Pilietinės minties institutas, šiemet pirmą kartą konkursą organizuoti padėjo Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

     Nacionalinio diktanto partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, nacionalinis transliuotojas LRT ir portalas DELFI.

     Taip pat žr. prezidentūros naujieną Lietuvių kalba – mūsų identiteto, kovos ir savitumo simbolis.

     Daugiau šioje svetainėje – Bendradarbiavimas. Nacionalinio diktanto konkursas.

Informacijos šaltinis: http://www.vlkk.lt/naujienos/kitos-naujienos/prezidenturoje-apdovanoti-2018-uju-rastingiausieji