Raštingiausiems 2017 metų mokiniams – vertingos Švietimo ir mokslo ministerijos dovanos

Antradienį Prezidentūroje Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė apdovanojo geriausiai Nacionalinį diktantą šiemet parašiusią Druskininkų „Ryto“ gimnazistę Rusnę Kuliešiūtę ir kitus konkurso prizininkus. Raštingiausiai 2017 metų moksleivei įteikta elektroninė skaityklė su įrašytais pasaulio ir lietuvių autorių literatūros kūriniais.

Nacionalinio diktanto II vietos laimėtojomis pripažintos Klaipėdos licėjaus dvyliktokė Gustė Čėsnaitė ir Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos trečiokė Gabija Tubelevičiūtė. III vieta atiteko Tauragės „Versmės“ gimnazijos antrokei Simonai Viseckytei.

Apdovanojimų ceremonijos metu pasveikintos ir raštingiausių mokinių lietuvių kalbos mokytojos: R.Kuliešiūtės mokytoja Lina Dudulienė, G.Čėsnaitės – Laima Vinčienė, G.Tubelevičiūtės – Violeta Žebrauskienė ir S.Viseckytės mokytoja Remigija Kalendienė.

Specialiu prizu – 2 dienų kelione po Žemaitiją – apdovanota Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenė, kuri Nacionalinį diktantą šiemet rašė aktyviausiai – net 1104 mokiniai.

Druskininkų „Ryto“ gimnazija jau antrąkart tampa Nacionalinio diktanto nugalėtoja. 2015 m. diktantą geriausiai parašė mokyklos auklėtinė Eglė Šalengaitė.

10-ąjį jubiliejinį Nacionalinį diktantą šiemet Lietuvoje ir užsienyje rašė daugiau nei 33 tūkstančiai žmonių.
Logo-SMM