Rengiamasi toliau plėsti Kultūros paso paslaugų ratą

20190604_1237, 8G4A3566.jpg

Birželio 11 dieną Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbs antrąjį šių metų kvietimą kultūros ir meno įstaigoms, menininkams ir kultūros edukatoriams teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškos bus priimamos iki birželio 28 dienos.

Antradienį per informacinį seminarą, skirtą Kultūros pasui aptarti, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė kultūros paslaugų teikėjus supažindino su naujove – trejų metų laikotarpio Kultūros paso tematiniu prioritetu. Jis atitinka 16-tą Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslą – skatinti taikias ir įtraukias visuomenes darniam vystymuisi, suteikti visiems galimybes reikalauti teisingumo ir kurti veiksmingas, atsakingas ir įtraukias institucijas visais lygiais.

„Ši tema – labai plati, o pagrindiniai jos akcentai – teisingumo siekis, pagrindinių žmogaus laisvių ir teisės į informaciją užtikrinimas, išskirtinis dėmesys vaikams ir rūpestis augančia karta. Šia tema kultūra ir menas viena ar kita forma kalba jau ne vieną šimtmetį. Ją akcentavo ir Jungtinės Tautos, nustačiusios Darnaus vystymosi tikslus. Kultūros paso paslaugų teikėjams rekomenduojama, kad jų siūloma paslauga atitiktų tematinį prioritetą, tačiau jis nėra privalomas, kaip ir anksčiau bus priimamos ir svarstomos paraiškos laisvomis temomis, – sakė kultūros viceministrė. – Formuojant paslaugų rinkinį, kultūros ir meno įstaigas taip pat skatiname mažiau populiarioms kultūros ir meno sritims skirti daugiau dėmesio, atnaujinti esamas paslaugas.“

Kultūros paso ekspertų komisijos siūlymu tematinį prioritetą trejų metų laikotarpiui tvirtina kultūros ministras.

Seminare jo dalyviai informuoti apie tai, kaip parengti Kultūros paso paslaugų paraišką, užpildyti elektroninę  paraišką ir pristatyti siūlomą paslaugą. Kultūros paslaugų teikėjai taip pat supažindinti su kriterijais, pagal kuriuos paraiškas vertina Kultūros paso ekspertų komisija.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose. Mokinio kultūros pasui metams skiriama 15 eurų, už kuriuos galima pasirinkti apie keturias kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija. Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo 0,3 iki 15 eurų, o kai kurios paslaugos yra nemokamos.

Nuo 2019 metų balandžio Kultūros pasas pradėjo veikti visa apimtimi. Nuo šių mokslo metų pradžios buvo siūloma 400 kultūros ir meno paslaugų pradinukams, o po pirmojo šių metų kvietimo teikti Kultūros paso paslaugas, kovo mėnesį ekspertų komisija atrinko daugiau kaip 700 papildomų paslaugų visų klasių moksleiviams. Bendras paslaugų skaičius šiuo metu viršija 1100.

Plačiau apie Kultūros pasą

Informacinio seminaro apie Kultūros pasą vaizdo įrašas

Vygaudo Juozaičio nuotrauka

Informacijos šaltinis: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/rengiamasi-toliau-plesti-kulturos-paso-paslaugu-rata-1