„Renkuosi mokyti!“ skelbia atranką

„Jei nori pakeisti pasaulį – tapk mokytoju,“ – kviečia „Renkuosi mokyti!“ alumnas Mindaugas Breiva, informacinių technologijų mokytoju dirbantis jau septintus metus. „Atėjau į programą „Renkuosi mokyti!“, nes patiko dirbti su vaikais. Be to, mačiau, kad ir man pačiam ši patirtis bus labai naudinga: tai ir viešo kalbėjimo įgūdžiai, išmoksti paaiškinti, gali būti kūrybiškas, realizuoti įvairias idėjas. O jau pradėjęs dirbti mokytoju, vis labiau ėmiau branginti ryšį, galimybę padėti vaikams suprasti. „Renkuosi mokyti!“ pažadino manyje mokytoją,“ – apie motyvus dalyvauti programoje pasakoja Mindaugas.

„Renkuosi mokyti!“ ieško jaunų, aktyvių, iniciatyvių žmonių, norinčių išbandyti save dirbant patį prasmingiausią ir įdomiausią – mokytojo darbą. Tai yra alternatyvus būdas ateiti dirbti į mokyklą: pedagogo išsilavinimas dalyvaujant programoje nėra būtinas. „Renkuosi mokyti!“ ieško ypatingų žmonių su įvairiapuse patirtimi, kurie savo entuziazmu gali uždegti mokytis vaikus, ir ypač tuos, kuriems labiausiai trūksta įkvepiančio pavyzdžio, nuoširdaus dėmesio ir individualizuoto mokymo. Pirminė kandidatų registracija vyksta iki kovo 16 dienos programos internetiniame puslapyje www.renkuosimokyti.lt. Lietuvos mokyklos, norinčios nuo rugsėjo priimti atrinktus „Renkuosi mokyti!“ dalyvius, kviečiamos registruotis iki gegužės 1 dienos. Pirmenybė teikiama nuo didžiųjų miestų nutolusių vietovių mokykloms.

Kaip ir kiekvienais metais, „Renkuosi mokyti!“ dalyviai bus kruopščiai atrenkami: iš kelių šimtų kandidatų atrenkama 10-20 dalyvių grupė. „Kadangi programa – nemažas iššūkis, rinkdami jos dalyvius, ieškome tų, kurie pasirengę keisti aplinką, daug mokytis, yra atkaklūs, gebantys dirbti daug valandų per dieną ir tikintys, jog kuo daugiau duodi kitiems, tuo daugiau praturtėji pats,“ – sakė atranką vykdančios verslo konsultacijų įmonės „Primum esse“ direktorė Solveiga Grudienė.

Atrinkti dalyviai įdarbinami mokytojais šalies mokyklose. Jie dvejus metus gauna individualią profesinę pagalbą, dalyvauja tęstinėje mokymų programoje, kuri prasideda nuo mėnesio trukmės intensyvios vasaros mokyklos, jos metu padedami pedagogikos ir psichologijos pagrindai. Dvejiems programos metams pasibaigus, 80 proc. „Renkuosi mokyti!“ alumnų lieka aktyviai susiję su švietimu, iš jų yra: 1 mokyklos direktorius, 1 direktoriaus pavaduotojas, 1 mokytojas metodininkas, 2 vyr. mokytojai, keletas NVO steigėjų ir vadovų, 1 mokslų daktaras, 4 Meilės Lukšienės premijos laureatai, Metų Tolerancijos žmogaus laureatas.

„Renkuosi mokyti!“ alumno Mindaugo Breivos veikla, dvejiems programos metams pasibaigus, darbu mokykloje neapsiriboja: jis kartu su bendraminčiais įkūrė portalą vaizdopamokos.lt, veda įvairius mokymus patyrusiems mokytojams, konsultuoja mokyklų bendruomenes, dirba su mokyklų įsivertinimo ir tobulinimo sistema IQES. „Visą laiką ieškau technologinių sprendimų, kaip palengvinti mokytojo darbą. Stebėdamas, kaip mokosi vaikai, kuriu įrankius, kaip sutrumpinti vaiko išmokimo kelią. Švietime labai reikia aktyvių, veržlių žmonių – džiaugiuosi, kad „Renkuosi mokyti!“ bendruomenėje yra daug gerų pavyzdžių, jie labai daug duoda savo mokykloms ir švietimui platesne prasme.“

„Jaunus žmones domina darbas mokykloje, tačiau dėl ne itin aukšto mokytojo profesijos prestižo jie kartais susvyruoja, nors galėtų būti puikūs mokytojai ir labai daug duoti Lietuvos vaikams ir švietimui. Suprantame, kad švietimas yra mūsų visų ateitis, tad visus raginu prie šios ateities prisidėti ne tik mintimis, bet ir darbais, ir paskatinti šviesius, darbščius jaunus žmones su lyderystės potencialu dalyvauti „Renkuosi mokyti!“ atrankoje“, – sakė „Renkuosi mokyti!“ vadovė Gabrielė Characiejienė.

Šaltinis čia

 

Atsakyti