Rugsėjo 1-ąją – klasikinės muzikos koncertas ir naujas pašto ženklas

Rugsėjo 1-ąją Lietuvos muzikų rėmimo fondas vėl kvies į Simono Daukanto aikštę vilniečius ir sostinės svečius susitikti su populiariąja klasikine muzika. Šventė skiriama mokslo metų pradžiai ir Laisvės dienai paminėti.
Daugiau nei prieš du dešimtmečius rengiamos šventės idėja – skatinti, kviesti besimokantį jaunimą, pedagogus, tėvus visus mokslo metus artimai bendrauti su klasikine muzika.

Iškiliausi šalies muzikiniai kolektyvai – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ artistų grupė, vaikų ir jaunimo centro vokalinė grupė KIVI, solistai Virgilijus Noreika, Joana Gedmintaitė, birbynininkas Egidijus Ališauskas atliks Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Stasio Šimkaus, Juozo Pakalnio, Balio Dvariono ir kitų kompozitorių kūrinius.

Šventę sveikins Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo bei krašto apsaugos ministrai Audronė Pitrėnienė ir Juozas Olekas, sostinės meras Remigijus Šimašius.

Naujus mokslo metus Lietuvos paštas pažymės išleisdamas Mokslo ir žinių dienai skirtą pašto ženklą, kuris apyvartoje pasirodys ateinantį šeštadienį, rugpjūčio 29 dieną.

Naująjį pašto ženklą tema „Mokslo ir žinių diena“ sukūrė moksleivė Miglė Malkevičiūtė. „Džiaugiuosi, kad  jaunoji dailininkė M. Malkevičiūtė papildys leidžiamų pašto ženklų kolekciją. Neatsitiktinai, minint Mokslo ir žinių dieną bei pasitinkant naujuosius mokslo metus, buvo pasirinktas moksleivės kūrinys“, – teigė Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras.

Pašto-ženklas-300x252

0,45 € nominalo pašto ženklas bus išleistas 300 tūkst. tiražu. Kartu su pašto ženklu bus išleistas pirmosios dienos vokas. Šeštadienį šiuo pašto ženklu apmokama korespondencija Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Mokslo ir žinių diena minima rugsėjo 1-ąją. Šią dieną tradiciškai visose Lietuvos mokymo įstaigose skelbiama naujųjų mokslo metų pradžia. Taip pat Mokslo ir žinių diena yra įtraukta į įstatymu Seimo patvirtintą atmintinų dienų sąrašą.

Atsakyti