Sapnai apie Lietuvą Sankt Peterburge

Balandžio 16–18 d. Sankt Peterburge vyko Rusijoje gyvuojančių lietuvių bendruomenių susitikimas-konferencija. Šio renginio metu Valstybinio dramos teatro „Teatr na Vasiljevskom“ kamerinėje salėje buvo parodytas bendras Lietuvos bei Rusijos kūrėjų darbas, spektaklis „Žilvinas. Sapnai apie Lietuvą“.

Šio filosofinio pasakojimo pagrindu tapo ne tik pasaka „Eglė, Žalčių karalienė“, tačiau ir legenda apie kunigaikštį Gediminą ir Vilniaus įkūrimą. Spektaklyje skamba lietuvių liaudies bei kompozitoriaus M. K. Čiurlionio muzika, šiuolaikiškai interpretuoti baltų kultūros simboliai atgyja spalvingoje animacijoje, o dviejų jaunų aktorių kuriamas poetinis pasaulis žiūrovą įtraukia į paralelinę tikrovę, kurioje grėsmingą nūdienos retoriką keičia amžinojo sugrįžimo mitas ir nejučia nelieka ribos tarp skirtingų žmonių ir kultūrų.

Spektaklio idėjos autorius ir iniciatorius – Sankt Peterburge gimęs ir gyvenantis jaunas aktorius bei poetas Ivanas Kutyrkinas, kurio seneliai iki šiol gyvena Vilniuje, o jis pats nuo vaikystės nuolatos lankosi Lietuvoje, pasak jo paties, mitų ir legendų žemėje. Jaunasis kūrėjas ypač domisi istorija ir archeologija, būtent todėl spektaklio „Žilvinas. Sapnai apie Lietuvą“ poetinėje bei vaizdinėje „architektūroje“ gausu nuorodų į senąją baltų kultūrą, etnografinius ženklus bei simbolius.

Išsamiau čia
Spektaklis bus rodomas Lietuvos rusų dramos teatre 2016 metų gegužės 21 d. 18. 30 val. Spektaklio trukmė 1 val. 10 min.
Spektaklis bus rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Rodė Panorama: (nuo 26 min.) – http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/99350/panorama

http://kultura.lrytas.lt/scena/rusu-kureju-spektaklyje-zvilgsnis-i-lietuvos-mitologija.htm

https://consulate-stpetersburg.mfa.lt/stpetersburg/lt/naujienos/petrapilyje-naujas-spektaklis-lietuviskais-motyvais

Ivanas Kutyrkinas: „Lietuva – neatsiejama mano tapatybės dalis“

Atsakyti