Seimo atstovai Kopenhagoje ir Dubline aptars išeivijos problemas, diskutuos apie Lietuvos ateitį

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė ir Seimo narys Žygimantas Pavilionis kovo 9 d. dalyvaus diskusijoje „Kelias į vieningos Lietuvos ateitį“ Kopenhagoje (Danijos Karalystė).

Danijos lietuvių jaunimo sąjungos organizuojamame renginyje numatoma diskutuoti apie dvigubą pilietybę ir artėjantį referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, užsienyje ir tėvynėje gyvenančių lietuvių atskirtį ir jos mažinimą, užsienio lietuvių prisidėjimą prie Lietuvos gerovės kūrimo ir kt.

Po šio renginio Ž. Pavilionis kovo 10–12 dienomis viešės Dubline (Airija), kur dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose ir visų Airijos lituanistinių mokyklų mokinių žinių apie Lietuvą konkurse.

Vizito metu taip pat numatomi susitikimai su lietuvių bendruomenėmis ir lituanistinių mokyklų atstovais. Susitikimuose bus aptariami Airijos lietuviams rūpimi klausimai: referendumas dėl dvigubos pilietybės, lituanistinis švietimas.

Seimo narys susitiks ir su Airijos parlamento nariais bei „Connectireland.com“ (darbo vietų kūrimo iniciatyva, kuria siekiama didinti Airijos ekonomiką) vadove perimti gerąją patirtį dėl piliečių susigrąžinimo.

Informacijos šaltinis: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35403&p_k=1&p_t=264987