Skelbiama atranka mokykloms Gedimino pilies bokšto vėliavai gauti

Mokyklos iki gruodžio 10 dienos kviečiamos dalyvauti atrankoje Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinei vėliavai gauti. Vėliava bus iškilmingai nuleista ir įteikta mokyklai Vėliavos dieną – sausio 1-ąją – Vilniuje, Katedros aikštėje.

Atrenkant mokyklas, pretenduojančias gauti vėliavą, bus atsižvelgiama į jų penkerių metų veiklą: ar mokykla aktyviai dalyvauja visuomeniniuose pilietiniuose projektuose, ar joje veikia vaikų ir jaunimo organizacijos, kokie mokinių pasiekimai pilietinio ugdymo konkursuose ir renginiuose, ar mokykloje puoselėjamos istorinės, tautinės, kultūrinės tradicijos. Mokyklų atrankos nuostatus parengė Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Kasmet Vilniuje minint Lietuvos vėliavos dieną Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai prieš pakeldami naująją trispalvę nuleidžia visus metus bokšte plevėsavusią vėliavą. Pagal susiklosčiusią tradiciją senoji vėliava perduodama saugoti vienai iš Lietuvos mokyklų.

Iniciatyva kilo 2005 metais, norint pagerbti ir paskatinti pilietiškai aktyvias mokyklas. Iki 2005 m. vėliava būdavo perduodama saugoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Mokyklos atrankos tvarką, kriterijus ir paraiškos formą galima rasti Krašto apsaugos ministerijos tinklalapyje:

http://kam.lt/lt/naujienos_874/konkursai/mokyklos_atranka_veliavai_gauti.html.

Pasiteirauti: Krašto apsaugos ministerija, Vaida Ilginytė, tel. (8 5) 264 8547, el. p. vaida.ilginyte@kam.lt.

Apie Lietuvos vėliavos dieną:

Pirmą kartą Lietuvos trispalvė Gedimino pilies bokšte suplevėsavo 1919 metų sausio 1 d. Tąkart ją iškėlė Lietuvos savanorių grupė, vadovaujama Vilniaus miesto komendanto Kazio Škirpos. Pakelta vėliava buvo palydėta šūviais, po to savanoriai sugiedojo Lietuvos himną. Deja, tų pačių metų sausio 6 d. Vilnių užėmę bolševikai nuo trispalvės nuplėšė geltoną ir žalią spalvas, palikę tik raudoną. Prisimenant ir pagerbiant savanorių žygdarbį, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kiekvienais metais sausio pirmąją rengiama Vėliavos pakėlimo ceremonija.

Logo-SMM