Skelbiami konkurso MANO ŽODYNAS 2018 nugalėtojai!

MANO ŽODYNAS 2018 – tai kas antrus metus Lietuvių kalbos instituto organizuojamas konkursas, kurio metu visos Lietuvos gyventojai, tiek moksleiviai, tiek garbaus amžiaus išminčiai, yra kviečiami pabūti tikrais žodynininkais ir turi progą parengti savo žodyną, pavyzdžiui, savo šeimos vaizdingų posakių žodyną, mokykloje vartojamų pravardžių žodyną, tarmišką savo krašto žodyną ir panašiai.

Šiais metais, prisimenant iš Žemaitijos kilusius Lietuvos žodynininkus ir kalbininkus, minint Simono Daukanto 225-osios gimimo metines, Vydūno metus ir Lietuvos valstybės šimtmetį, žodynų iš visos Lietuvos buvo laukiama nuo 2018 m. vasario 15 d. iki balandžio 27 d. Įvertinusi gausų pluoštą pačių unikaliausių darbų, konkurso vertinimo komisija skelbia 2018 m. konkurso MANO ŽODYNAS nugalėtojus:

5–8 klasės
I vieta. Deimantė Jurevičiūtė, 7 klasė
„Pauliaus Širvio poezijos rinkinio „Ilgesys – ta giesmė“ medžių ir kitų augalų įvaizdžių dažninis bei simbolinių reikšmių žodynas“
Konsultavo Vilma Valainienė

II vieta. Sniežana Gavštel, 8 klasė
„Lietuvos ugdymo įstaigų, pavadintų žymių žmonių asmenvardžiais, žodynas“
Konsultavo Giedrė Mičiūnienė

III vieta. Mark Romanovskij, 6 klasė
„Įdomių ir keistų Lietuvos geografinių objektų pavadinimų žodynas“
Konsultavo Giedrė Mičiūnienė
III vieta. Silvija Černiauskaitė, 7 klasė
„Zarasų miesto gatvių ir gatvių, pavadintų žymių žmonių vardais, aiškinamasis žodynas“
Konsultavo Vilma Valainienė

9–12 klasės
I vieta. Dominykas Daubaris, Eva Mardasaitė, Laura Raminaitė, Justė Rumšaitė, Benediktas Solovjovas, Agnė Stribytė, Austėja Žadeikytė, 9 klasė
„Klaipėdos miesto pietinės dalies ir pietinių priemiesčių istoriniai ir dabartiniai vietovardžiai“
Konsultavo Aldona Stankovičienė

II vieta. Erika Zalieckaitė, Akvilė Zalieckaitė
„Literatūros kūrinių veikėjų žodynas“
Konsultavo Zita Bartkevičienė

III vieta. Giedrė Garšnova, 10 kl.
„Vydūno dramų veikėjų asmenvardžių abėcėlinis žodynas“
Konsultavo Giedrė Mičiūnienė

Suaugusieji
I vieta. Vilija Jocienė
„Kaunatavos apylinkių vardai“
II vieta. Giedrė Mičiūnienė
„Turmanto žydų, nužudytų 1941-aisiais, abėcėlinis žodynėlis“

III vieta. Rita Gasiukevičienė
„Augalai ant mūsų stalo. Kas ir kaip?“ Aiškinamasis žodynas vaikams

Vertinimo komisija džiaugiasi, galėdama išskirti patį originaliausią darbą – „Svetimžodžių – lietuvių kalbos žodyną“, kurį pateikė Henrikas Kulvinskas. Taip pat specialaus prizo vertas išskirtinis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas darbas – žodynas „Kęstučio apygardos partizanų slapyvardžiai ir jų kilmė“, kurį pateikė 11 klasės mokinė Emilija Grybaitė. Konsultavo mokytoja Vilija Rutkauskienė.

Konkurso organizatoriai ir vertinimo komisija nuoširdžiai dėkoja ir aktyviausioms mokytojoms – Giedrei Mičiūnienei ir Vilmai Valainienei, kurių iniciatyva konkursas sulaukė tiek puikų, įdomių ir labai originalių mokinių darbų.

Konkurso darbus vertino Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro mokslininkai.

Konkurso nugalėtojai bus informuoti jų nurodytais kontaktais ir kviečiami dalyvauti apdovanojimų renginyje, kuris vyks Žemaitijoje – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje – 2018 m. gegužės 18 d., ir ekskursijose po Telšių miestą. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro, VšĮ Vilniaus „Keistuolių“ teatro, VšĮ „Skalvijos“ kino teatro, kino teatro „Pasaka“ įsteigtais prizais ir Lietuvių kalbos instituto leidiniais.